• تاریخ: 2021/09/06
  • شناسه خبر: 19949

توزیع ۴۵۸ پنل خورشیدی ویژه عشایر استان کهگیلویه و بویراحمد

آفتاب دنا: مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد از توزیع ۴۵۸ پنل خورشیدی ویژه عشایر این استان خبر داد و گفت: ۱۳۹ دستگاه پنل خورشیدی با اعتبار بیش از یک میلیارد و ۳۶۰ میلیون ریال بین خانوارهای عشایری شه ...

آفتاب دنا: مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد از توزیع ۴۵۸ پنل خورشیدی ویژه عشایر این استان خبر داد و گفت: ۱۳۹ دستگاه پنل خورشیدی با اعتبار بیش از یک میلیارد و ۳۶۰ میلیون ریال بین خانوارهای عشایری شهرستان‌های گچساران و باشت در این استان هم اکنون در حال توزیع شدن است.

به گزارش پایگاه خبری آفتاب دنا “جمال معتمدی زاده” به خبرنگاران در یاسوج گفت: هر پنل خورشیدی با دارا بودن توان تولید ۱۰۰ وات برق، قابلیت روشنایی و شارژ گوشی همراه و چراغ قوه را دارد.

وی قیمت هر دستگاه پنل خورشیدی ۱۰۰ واتی را بیش از ۱۰۰ میلیون ریال عنوان کرد که حدود ۱۰ میلیون ریال آن را عشایر و مابقی را دولت پرداخت می‌کند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد از توزیع ۴۵۸ دستگاه پنل خورشیدی در سیاه چادرهای عشایری این استان در سه ماهه اخیر خبر داد و خاطرنشان کرد: بیش از یک هزار پنل خورشیدی دیگر نیز بزودی در بین عشایر استان توزیع می‌شود.

معتمدی زاده، اعتبار هزینه شده برای خرید یک هزار پنل خورشیدی را بیش از ۱۰۰ میلیارد ریال ذکر و از عشایر استان خواست برای ثبت نام دریافت پنل خورشیدی به ادارات امور عشایر شهرستان‌های مربوطه خود مراجعه کنند.

وی وزن کم، قابل حمل بودن و نصب آسان را از مهمترین مزایای این پنل‌ها برشمرد و خاطرنشان کرد: این مزیت به مصرف کننده کمک می‌کند تا بدون نیاز به متخصص، به راحتی خود بتواند این سیستم خورشیدی را نصب و از آن استفاده کند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: به دلیل مسافت زیاد سکونتگاه‌های عشایری از خطوط انتقال برق، سخت‌گذری، ساکن نبودن عشایر و پراکندگی سیاه چادرها و یا منازل عشایری، امکان برق‌رسانی برای مناطق عشایری غیرممکن بود که بر همین اساس از ابتدای اردیبهشت امسال تاکنون، پنل‌های خورشیدی که نیاز عشایر استان را رفع می‌کند بین آنها توزیع شده و برخی دیگر در حال توزیع شدن است.

به گزارش پایگاه خبری آفتاب دنا، ۷۰ هزار نفر در قالب بیش از ۱۱ هزار و ۱۲۰ خانوار از جمعیت ۷۱۳ هزار نفری کهگیلویه و بویراحمد عشایر هستند.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست