تاریخ انتشار : چهارشنبه 16 سپتامبر 2020 - 20:20
کد خبر : 16106

علی رغم همه کارشکنی های نظام مهندسی کشاورزی مشکل فضای آموزشی هنرستان کشاورزی برطرف شد /تلاش رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی استان برای زیر سوال بردن فعالیتهای عوامل اجرایی واساتیدهنرستان کشاورزی

علی رغم همه کارشکنی های نظام مهندسی کشاورزی مشکل فضای آموزشی هنرستان کشاورزی برطرف شد /تلاش رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی استان برای زیر سوال بردن فعالیتهای عوامل اجرایی واساتیدهنرستان کشاورزی

آفتاب دنا: مدیر هنرستان کشاورزی آیت‌الله ملک‌حسینی(ره) یاسوج گفت: با تلاش‌های بی‌وقفه در سه سال گذشته و حمایت ویژه رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد علی رغم همه کارشکنی‌ها و نامهربانی‌های تشکل صنفی سازمان نظام مهندسی کشاورزی استان بالاخره مشکل فضای تنها هنرستان کشاورزی برای آموزش مطلوب دانش آموزان برطرف شد.

آفتاب دنا : با تلاش‌های بی وقفه علی رغم همه نامهربانی های تشکل صنفی سازمان نظام مهندسی کشاورزی مشکل فضای تنها هنرستان کشاورزی استان برطرف شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آفتاب دنا، مدیر هنرستان کشاورزی آیت‌الله ملک‌حسینی(ره) یاسوج گفت: با تلاش‌های بی‌وقفه در سه سال گذشته و حمایت ویژه رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد علی رغم همه کارشکنی‌ها و نامهربانی‌های تشکل صنفی سازمان نظام مهندسی کشاورزی استان بالاخره  مشکل فضای تنها هنرستان کشاورزی برای آموزش مطلوب دانش آموزان برطرف شد.

سید ولی موسوی در تشریح چگونگی شکل‌گیری این هنرستان و اقدامات انجام شده گفت : تنها هنرستان کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد در سال  تحصیلی ۹۶_۹۷ با هدف تربیت نیروی انسانی در بخش کشاورزی طی تفاهم‌نامه ای میان  مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان و اداره کل آموزش و پرورش استان در دو رشته کشت گیاهان دارویی و پرورش ماهیان سردابی  تاسیس شد.

وی با بیان اینکه مشترک بودن فضای  آموزشی با تشکل صنفی نطام مهندسی  کشاورزی و بسیج مهندسین کشاورزی از مهمترین  مشکلات این هنرستان از بدو تاسیس تا کنون بوده است اظهار داشت؛ بنا بود در سال اول تشکل صنفی نظام  مهندسی  کشاورزی جابجا  شود که علی‌رغم جلسات متعدد با حضور  مسئولان در طول سه سال گذشته و وعده و عید های متعدد تلاش‌ها به جایی نرسید.

موسوی گفت: در سال تحصیلی گذشته این موضوع تا جایی پیش رفت که در شهریورماه قبل از آغاز  سال تحصیلی در دستور شورای آموزش وپرورش استان به ریاست استاندار قرار گرفت و استاندار دستور ۷۲ ساعته برای حل مشکل فضای آموزشی هنرستان کشاورزی داد.

مدیر هنرستان کشاورزی یاسوج با اشاره به اینکه به دستور استاندار در شورای آموزش وپرورش استان جلسه ای با حضور فرماندار بویراحمد ، آموزش‌ و  پرورش و متولیان جهاد کشاورزی استان  برگزار  شد که خروجی آن منجر به جابحایی نظام  مهندسی شد اما  متاسفانه این اقدام نیز کارساز نبود.

وی گفت: با نتیجه نگرفتن این تلاش‌ها و پیگیری‌های مجدانه، معاون سیاسی استاندار به همراه‌  دیگر مسؤلان از تنها هنرستان کشاورزی استان بازدید کرد که منجر به جلسه ای در دفتر هنرستان و متعاقب آن در دفتر معاون سیاسی استاندار شد که علی رغم  تاکید معاون استاندار  این جلسه برای خروج نظام  مهندسی کشاورزی بی نتیجه ماند.

موسوی در ادامه خاطرنشان کرد: سرانجام در سال جاری با پیگیریهای مجدانه از طریق رئیس  سازمان جهاد کشاورزی استان و تلاش همکاران ایشان  بالاخره فضایی در محوطه سازمان جهاد کشاورزی برای نظام  مهندسی آماده شد که در اواخر تیرماه تخلیه و در اختیار آنان قرار گرفت.

وی یادآور شد: این فضا علی‌رغم  آماده بودن هر روز رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی بهانه ای داشت که از مقاومت وی برای عدم جابجایی حکایت می‌کرد.

موسوی افزود: بالاخره با تلاشها  و پیگیریهای مجدانه  و همکاری و تعامل خوب رئیس سازمان  جهاد کشاورزی استان نظام مهندسی کشاورزی چند روز بعد از بازگشایی رسمی مدارس مجبور به جابجائی شد که با سهل انگاری این نقل مکان که می توانست ۲۴ ساعته انجام بگیرد  بیش از ۱۰ روز به طول انجامید.

توسعه وتجهیز تنها هنرستان کشاورری استان در دستور کارمتولیان جهاد کشاورزی قرار گیرد

مدیر هنرستان کشاورزی آیت الله ملک حسینی توجه به آموزش  وپرورش نیروی انسانی را مهمتر از توجه به یک تشکل صنفی که هزینه هایش را از جیب مردم دریافت می کند دانست و گفت: انتظار می رود متولیان  جهاد کشاورزی استان توسعه و تجهیز تنها هنرستان کشاورری استان را در دستور کار خویش قرار دهند

مدیر تنها هنرستان کشاورزی استان با بیان اینکه رئیس تشکل صنفی سازمان نظام  مهندسی  در طول این سه سال به جای پرداختن به مشکلات  اعضای این سازمان و ارباب رجوع دخالت در امور اجرایی و آموزشی هنرستان کشاورزی را دردستور کار داشت گفت؛  ایشان نه در مقامی بود که راجع به مسائل آموزشی  هنرستان اظهار نظر نماید و نه اختیاری داشت که  اقدام عملی انجام دهد بلکه تلاش می کرد با مسموم شدن اوضاع فضا را برای نظام مهندسی  کشاورزی تثبیت نماید.

موسوی افزود: نظام مهندسی کشاورزی طبق اساسنامه یک تشکل غیردولتی است که بابت ارائه خدمات به مردم درحوزه های کاری هزینه دریافت می کند که بر عملکرد این سازمان  برای خدمت به جامعه هدف ایرادهای فراوانی وارد است.

وی رفتار رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی برای حل مشکل این هنرستان را غیر مسئولانه دانست و گفت: ایشان از هر فرصتی  برای زیر سوال بردن  تلاشهای  عوامل اجرایی و اساتید این هنرستان به کار می گرفت که نشان از ضعف ایشان برای گفتگو و تعامل با این مجموعه علمی و آموزشی داشت.

مدیر هنرستان کشاورزی یاسوج با بیان اینکه زنگ ورزش جز ضروریات برنامه درسی وازخاطره انگیز ترین و شیرین ترین لحظات دانش آموزان است گفت: رئیس نظام مهندسی کشاورزی در هنگام ورزش کردن دانش آموزان اظهار نگرانی می کرد که بارها و بارها در این محوطه مشترک اگر دانش آموزان را کنترل نمی کردیم منجر به برخورد فیزیکی می شد.

موسوی خاطرنشان کرد: کاش رئیس این سازمان به جای دلسوزی برای آینده دانش آموزان به امور اعضای ۳۵۰۰ نفری این سازمان رسیدگی می کرد وبه نگرانی های آنان پاسخ می داد ودر مورد هزینه هایی که از ارباب رجوع می گیرند شفاف سازی می کرد.

وی با بیان اینکه ارباب رجوع این سازمان در زمینه خدمت رسانی  گلایه هایی از مدیریت حاکم بر سازمان  غیردولتی نظام مهندسی کشاورزی در استان دارند  گفت : در فرصت مناسبی گزارشی  از وضعیت این سازمان برای روشنگری  افکار عمومی ارائه  خواهد شد.

وی افزود : خدا را شاکرم با تلاش‌های بی‌وقفه در سه سال گذشته بالاخره موفق شدیم علی‌رغم همه کارشکنی‌ها و نامهربانی‌ها  مشکل فضای  فیزیکی این هنرستان را برای آموزش مطلوب دانش آموزان برطرف کنیم.

رویکرد تعاملی رئیس سازمان‌ جهاد‌کشاورزی استان ستودنی بود

موسوی در پایان از رویکرد تعاملی و پیگیری‌های مجدانه رئیس سازمان‌ جهاد‌کشاورزی  استان ، مدیرکل آموزش وپرورش استان ، معاون آموزش متوسطه آموزش وپرورش استان، استاندار، معاون سیاسی امنیتی استاندار ، فرماندار بویراحمد، مدیریت آموزش وپرورش شهرستان و مجموعه‌ تحقیقات وکشاورزی استان تقدیر و تشکر کرد و اظهار امیدواری کرد: با حمایت مسولان  این هنرستان را به قطب تربیت  نیروی انسانی در کشور تبدیل کنیم.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

گزارش تصویری

گردشگری

خبرگزاری های کشوری سایت‌های استانی