تاریخ انتشار : چهارشنبه 5 آگوست 2020 - 10:37
کد خبر : 15775

مشکل فضای فیزیکی هنرستان آیت‌الله ملک‌حسینی یاسوج برطرف می‌شود

مشکل فضای فیزیکی هنرستان آیت‌الله ملک‌حسینی یاسوج برطرف می‌شود

آفتاب دنا: با همکاری رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان وجابجایی نظام مهندسی کشاورزی در روزهای آتی مشکل فضای فیزیکی هنرستان کشاورزی برای آغاز سال تحصیلی حل خواهد شد. به گزارش پایگاه خبری آفتاب دنا، جلسه بررسی مشکلات اداری و آموزشی هنرستان کشاورزی آیت الله ملک حسینی یاسوج با حضور  معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش

آفتاب دنا: با همکاری رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان وجابجایی نظام مهندسی کشاورزی در روزهای آتی مشکل فضای فیزیکی هنرستان کشاورزی برای آغاز سال تحصیلی حل خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری آفتاب دنا، جلسه بررسی مشکلات اداری و آموزشی هنرستان کشاورزی آیت الله ملک حسینی یاسوج با حضور  معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد،  رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان،  مدیر آموزش و پرورش شهرستان بویراحمد در سالن  مرکز تحقیقات استان برگزار شد.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد  در این جلسه فضا،  تجهیزات و نیروی انسانی را سه مولفه مهم توسعه رشته های فنی وحرفه ای و کار و دانش در استان دانست و گفت: ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های  خوبی  در بخش کشاورزی در سطح استان  وجود دارد که ضرورت  توسعه رشته های مرتبط با بخش کشاورزی را دو چندان می‌کند.

ایوب رضایی با اشاره به اینکه  مهمترین مشکل هنرستان کشاورزی مشترک بودن فضای اداری و آموزشی است گفت: طبق اساسنامه  هنرستانهای وابسته تامین فضا تجهیزات و نیروی انسانی  دروس تخصصی بر عهده موسس هست که انتظار می رود  مرکز تحقیقات جهت مستقل شدن فصای فیزیکی و بروز کردن تجهیزات اداری و کارگاهی اقدامات لازم را انجام دهد.

وی مستقل شدن فصا و تجهیزات هنرستان کشاورزی را شرط توسعه رشته های جدید در این هنرستان دانست و گفت: در صورت حل این مشکل آموزش و پرورش آمادگی  رشته های جدید مرتبط با بخش کشاورزی را دارد.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان از همکاری با مرکز تحقیقات جهت اجرای طرح سنجش و مهارت در سه رشته کشت گیاهان دارویی، تکثیرو پرورش ماهیان سردآبی و پرورش درختان گرمسیری برای  فراگیران  بخش کشاورزی خبر داد وگفت: مرکز تحقیقات قبل از اجرا جهت نظارت آموزش وپرورش برفرآیند اجرای آن با آموزش وپرورش مکاتبات لازم را داشته باشد.

مدیر آموزش وپرورش شهرستان بویراحمد نیز در این جلسه از همکاری و تعامل خوب آموزش وپرورش با مرکز تحقیقات در زمینه تقویت و توسعه هنرستان کشاورزی خبر داد وگفت: جلسات متعددی در دوسال گذشته برای حل مشکل فضای فیزیکی این هنرستان صورت گرفته که متاسفانه خروجی خوبی تاکنون نداشته است.

کورش دلشاد ، مستقل شدن فضای آموزشی هنرستان کشاورزی و تحویل زمین جهت کار در مزرعه برای دانش آموزان  را جز ضروریات  این هنرستان عنوان کرد.

وی خواستار تحویل یک هکتار زمین اختصاص یافته به هنرستان کشاورزی در ایستگاه تحقیقاتی مختار تا قبل از شروع سال تحصیلی شد وگفت: فضای جلوی هنرستان کشاورزی نیز در تعامل با سپاه فتح استان و سازمان جهاد کشاورزی  سریعترتعیین تکلیف شود.

رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی ومنابع طبیعی استان کهگیلویه وبویراحمد نیز در این جلسه گفت: با همکاری رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان،  نظام مهندسی کشاورزی در روزهای آتی جابجا خواهد شد ومشکل فضای فیزیکی این هنرستان برای آغاز سال تحصیلی آتی حل خواهد شد.

کاووس کشاورز افزود: یکی از اولویتهای مرکز تحقیقات تقویت هنرستان کشاورزی است که با رایزنی با موسسه تحقیقات کشاورزی به امکانات و تجهیزات اداری وکارگاهی روز مجهز خواهد شد.

وی به طرح سنجش ومهارت برای علاقمندان به اخذ مدرک مهارت برای رشته های مرتبط با بخش کشاورزی اشاره کرد و از مسئولان آموزش وپرورش استان خواست بر اساس شیوه نامه و بخشنامه های فی مابین در سطح استان همکاری لازم را داشته باشند.

مدیر هنرستان کشاورزی آیت الله ملک حسینی نیز در این جلسه با تقدیر وتشکر از همکاریهای   رئیس محترم  سازمان جهاد کشاورزی استان  و مرکز تحقیقات و آموزش وپرورش برای حل مشکلات تنها هنرستان کشاورزی کهگیلویه بویراحمد اظهار امیدواری کرد این جلسه پایانی بر رفع مشکلات این هنرستان باشد.

سید ولی موسوی تعامل بین آموزش وپرورش و مرکز تحقیقات را در کشور بی نظیر دانست و از مسئولان مرکز تحقیقات خواست قبل از شروع سال تحصیلی مشکل فضا وتجهیزات این هنرستان را برای آموزش بهتر دانش آموزان حل نمایند.

 هماهنگی جهت تحویل زمین برای ایجاد مزرعه تحقیقاتی هنرستان کشاورزی در ایستگاه چم خانی مختار قبل از آغاز سال تحصیلی،  تعیین تکلیف زمین جلوی هنرستان از طریق تعامل با سپاه فتح استان و انجام طرح سنجش مهارت در همه شهرستانها و مناطق استان با  هماهنگی با آموزش وپرورش از مصوبات این جلسه بود.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

گزارش تصویری

گردشگری

خبرگزاری های کشوری سایت‌های استانی