• تاریخ: 2020/07/30
  • شناسه خبر: 15733

با انتصاب معاونان آموزشی تغییرات در آموزش وپرورش بویراحمد کلید خورد

آفتاب دنا :با گذشت بیش ازدوماه ازانتصاب مدیرجدید آموزش وپرورش شهرستان بویراحمد با انتخاب دو تن ازمعاونان آموزشی تغییرات در آموزش وپرورش این شهرستان کلید خورد که این اقدام حاکی از آن است مدیر ارشد آموزش وپرورش شهرستان درن ...

آفتاب دنا :با گذشت بیش ازدوماه ازانتصاب مدیرجدید آموزش وپرورش شهرستان بویراحمد با انتخاب دو تن ازمعاونان آموزشی تغییرات در آموزش وپرورش این شهرستان کلید خورد که این اقدام حاکی از آن است مدیر ارشد آموزش وپرورش شهرستان درنخستین تغییرات مدیریتی توجه ویژه به مسائل آموزشی به عنوان ابزار مهم توانمند سازی افراد جامعه را در برنامه کاری خود قرار داده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آفتاب دنا ، مدیر آموزش و پرورش شهرستان بویراحمد  در جلسه تکریم و معارفه دو معاونت آموزش ابتدایی و آموزش متوسطه آموزش و پرورش شهرستان بویراحمد  گفت: تغییر و تحول جزئی از اقدامات معمول در هر دستگاه است و این به معنای ضعف در عملکرد مسئول تودیع شده نیست.

کورش دلشاد با تقدیر وتشکر از فعالیتهای معاونین ابتدایی و متوسطه آموزش وپرورش به بیان ویژگی های شخصی و عملکردی دوران کاری آنان پرداخت.

وی به درگذشت تعدادی از همکاران فرهنگی طی چند هفته اخیر اشاره کرد واظهار داشت: هرگاه معلمی فوت می کند ، همانند این است که چراغی خاموش می شود و باعث اندوه فراوان در جامعه می شود.

تغییر و تحول همیشه بوده و خواهد بود پس جای گله مندی نیست

 سالم جانی پور معاون آموزش متوسطه شهرستان بویراحمد در مراسم  تکریم و تودیع خود گفت : تغییر و تحول همیشه بوده و خواهد بود پس جای گله مندی نیست . این مناصب چند صباحی وجود دارند و مانند درختی است که هم میوه بر روی آن است و هم برگ !

وی افزود : باید تلاش کنیم که در مسئولیت همانند میوه باشیم که با عزت از درخت جدا شویم نه مانند برگ که با زردی و ذلت از آن جدا می شود و بسیار خوشحالم که همانند سیب و با عزت از درخت مدیریت جدا می شوم و شما هم سعی کنید مانند مانند میوه با عزت از درخت جدا شوید نه همانند برگ با زردی !

جانی پور گفت:همواره سعی کردم با همه همکاران و همچنین ارباب رجوع بسیار دوستانه برخورد کنم . در مورد مسائل مالی هم بسیار محتاط بوده ام که لقمه حلال به خانه ببرم.

وی گفت : مدیریت جدید می توانست خیلی زودتر در مورد عزل و نصب اقدام کند اما تا امروز با خوبی و صمیمیت با هم کار کردیم ضمن اینکه از آقای لقمانی فر هم برای پذیرش این مسئولیت تشکر می کنم.

 جانی پور در بیان گزارش فعالیتهای آموزش متوسطه نیز گفت: طی نزدیک به دو سال اخیر دانش آموزان مقطع متوسطه در بسیاری از شاخص هایی که جنبه رقابتی داشته اند ، عملکردی بسیار فراتر از دیگر مناطق و شهرستان های استان داشته است که البته ادعای این که کار فردی بوده است را ندارم بلکه این موفقیت ها را نتیجه کار تیمی با همکاری کارشناسان این مقطع و دیگر همکاران می دانم.

جانی پور با اشاره به وصیت نامه یکی از شهدا خطاب به برادش که گفته بود چرخ کائنات همواره در حال گردش است ، افزود : ما که در مقابل شهدا حرفی برای گفتن نداریم پس این تغییرات را طبیعی می دانیم و خوشحالیم اگر خدمتی به مردم کرده باشیم .

وی با بیان اینکه باید به یاد شهدا باشیم که جان خود را برای خدمت به مردم از دست دادند ، اظهار داشت : بی شک اگر آن عزیزان اکنون زنده بودند ، امروز این مشکلات را در جامعه نداشتیم.

تمام تلاشم بر ملاک قانون و برنامه محوری بود

در ادامه آناهیتا مرادیان  معاون آموزش ابتدایی آموزش وپرورش شهرستان بویراحمد نیز در مراسم تکریم و تودیع خود گفت: خوشحالم معاون جدید حاصل برنامه ریزی حوزه آموزش ابتدایی است.

آناهیتا مرادیان افزود : حدود دو سال در این جایگاه با همکاری خوب کارشناسان ، راهبران ، مدیران و آموزگاران کار کردیم که خوشبختانه ماحصل کار مجموعه در آمارها بسیار خوب بوده است.

مرادیان افزود : در این دو سال تمام تلاشم بر ملاک بودن قانون و برنامه محوری در اقدامات بود.

وی گفت : متاسفانه حوزه ابتدایی همیشه از مشکلاتی مانند نبود بودجه و اعتبار رنج می برد اما من همه تلاشم این بود که در حوزه اجرایی کارها به خوبی انجام شود که من هم هر چه در توان داشتم را به کار گرفتم.

مرادیان ادامه داد : بسیار خوشحالم که در راستای برنامه محوری و جوان گرایی اکنون معاون جدید ماحصل میدان دادن به چنین جوانانی بوده است و اکنون هم برای وی آرزوی موفقیت می کنم.

وی با اشاره به مشکلات همیشگی در حوزه آموزش ابتدایی گفت : تا چند سال پیش همیشه در راهروهای اداره بر سر پست بندی و برخی موارد اعتراضاتی وجود داشت اما طی این دو سال خوشبختانه راهروها از معترضین خالی شد.

مرادیان گفت : حوزه آموزش ابتدایی ، بسیار گسترده و مشکلات ان هم زیاد است ولی تلاش می شد که به مشکلات همه مدارس رسیدگی شود .

وی در پایان درخواست کرد سهم بانوان در پست های مدیریتی نادیده گرفته نشود.

توانمند سازی نیروی انسانی برای ارتقاء کیفیت آموزشی در دستور کار خواهد بود

حمید لقمانی معاون جدید آموزش متوسطه آموزش وپرورش شهرستان بویراحمد نیز در مراسم معارفه خویش گفت: موضوع مدیریت و آموزش همزاد زندگی انسانها بوده وهست اما شیوه های آموزش  همواره متغیر است .

وی ضمن تقدیر .تشکر از تلاشهای مهندس جانی پور به برنامه های خویش اشاره کرد وگفت: توانمند سازی  و آموزش نیروی انسانی اعم از مدیران ودبیران در مواجهه با پیچیدگیهای اطلاعاتی و ارتباطی برای ارتقاء کیفیت آموزشی در دستور کار خواهد بود.

حمید لقمانی با بیان اینکه نهاد مدرسه بعد از خانواده مهمترین جایگاه تربیت و شکل گیری شخصیت  افراد جامعه می باشد  گفت: با برنامه ریزی اصولی ومدون تلاش خواهیم کرد دانش آموزان با ساحتهای شش گانه اهداف دوره های تحصیلی آشنایی پیدا کنند که در صورت رشد متوازن این ساحتهای شش گانه به اهداف آموزش  وپرورش خواهیم رسید .

وی در پایان خاطرنشان کرد: خدمت به جامعه فرهنگی افتخار بزرگی است ودست یکایک فرهنگیان عزیز را در راستای همکاری وهمیاری برای تحقق اهداف آموزش وپرورش به گرمی می فشاریم.

اجرای طرحهای تحقیقاتی وپژوهشی و توجه ویژه به مناطق حاشیه نشین مورد توجه جدی خواهد بود

سید عباس عظامی معاون جدید آموزش ابتدابی آموزش وپرورش وبویراحمد نیز در مراسم معارفه خویش با تقدیر از تلاشهای صورت گرفته گفت: توجه به سند تحول بنیادین آموزش وپرورش  وتحول در مدیریت مدارس ،توجه به شایسته سالاری ،تکریم معلمان وارباب رجوع ، نظارت مستمر بر عملکرد همکاران ،اجرای طرحهای تحقیقاتی وپژوهشی و توجه ویژه به مناطق حاشیه نشین مورد توجه جدی خواهد بود.

در پایان این مراسم با اهداء لوح سپاس از خدمات مهندس سالم جانی پور معاون آموزش متوسطه و سرکار خانم آناهیتا مرادیان معاون آموزش ابتدایی آموزش وپرورش شهرستان بویراحمد تجلیل و حکم مسئولیت اقایان حمید لقمانی معاون جدید آموزش متوسطه و سید عباس  عظامی معاون آموزش ابتدایی آموزش وپرورش بویراحمد به آنها اعطا  شد.

گفتنی است حمید لقمانی دارای مدرک کارشناس ارشد علوم اجتماعی  24 سال سابق کار در آموزش وپرورش دارد.

وی ۶ سال معاون آموزشی  آموزش وپرورش وپرورش لوداب و ۳ سال رئیس اداره سواد آموزی اداره کل آموزش وپرورش استان را در کارنامه خود دارد.

سید عباس عظامی ازجوانان متعهد ، بانگیزه وازجنس جوانان گام دوم انقلاب با مدرک فوق دیپلم ابتدایی و کارشناسی حقوق مدیریت مستقل مدارس ابتدایی و مدیر آموزگاری مدارس ابتدایی را در کارنامه خود دارد .

بر عکس پرحاشیه بودن بیشتر جلسات تودیع و معارفه در کهگیلویه و بویراحمد ، فضای این جلسه به معنای واقعی یک فضای فرهنگی بود و معاونین قدیم با روی باز معاونین منصوب به جای خود را به گرمی پذیرفته و اعلام آمادگی برای هر گونه همکاری با آن ها را نمودند که از نکات برجسته این جلسه به شمار می رود.

کلید خوردن نخستین تغییرات از حوزه آموزش حاکی از آن است که مدیر آموزش وپرورش وپرورش توجه به مسائل آموزشی وکیفیت بخشی به آن را در صدر برنامه های خویش قرار داده است که امید می رود با هم افزایی وهمفکری شاهد رشد وتعالی آموزش به عنوان ابزار مهم توانمندسازی افراد جامعه باشیم که جای تقدیر وتشکر دارد.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست