• تاریخ: 2020/07/29
  • شناسه خبر: 15706

رئیس دانشگاه فنی وحرفه ای کهگیلویه وبویراحمد مطرح کرد:

آموزشهای مهارتی نیاز روز جامعه برای گذر از بحران بیکاری / تفاهم همکاری میان دانشگاه فنی وحرفه ای و اداره کل آموزش های فنی وحرفه ای امضا می شود

 آفتاب دنا : به مناسبت هفته ملی مهارت و کارآفرینی نشست مشترک رئیس دانشگاه فنی وحرفه ای کهگیلویه وبویراحمد و مدیرکل فنی و حرفه ای استان با حضور سرپرست آموزشکده فنی و حرفه‌ای دختران یاسوج، معاون آموزشی و پژوهشی دانشگا ...

 آفتاب دنا : به مناسبت هفته ملی مهارت و کارآفرینی نشست مشترک رئیس دانشگاه فنی وحرفه ای کهگیلویه وبویراحمد و مدیرکل فنی و حرفه ای استان با حضور سرپرست آموزشکده فنی و حرفه‌ای دختران یاسوج، معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه و برخی اساتید دانشگاه با هدف هم افزایی و همفکری در راستای ترویج آموزشهای فنی وحرفه ای برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آفتاب دنا ، رئیس دانشگاه فنی وحرفه ای کهگیلویه وبویراحمد در این نشست ضمن تبریک انتصاب  سرکار خانم اسدی به عنوان مدیرکل سازمان فنی و حرفه ای استان کهگیلویه وبویراحمد و هفته ملی مهارت گفت: همکاری و استفاده از ظرفیت‌های موجود جهت برطرف کردن نیازهای آموزشی و مهارتی استان در برهه کنونی یک ضرورت است که باید در این راستا حرکت نماییم.

رحیم امین زاده تربیت نیروی انسانی آچار به دست، متخصص و کاربلد را از رسالتهای دانشگاه فنی وحرفه ای  دانست وگفت:  هم اکنون در ۲۳ رشته در مقطع کاردانی وکارشناسی دانشجویان فنی وحرفه ای آموزشها ومهارتهای لازم را فرا می گیرند.

وی با بیان اینکه ۷۰ درصد دروس دانشجویان دانشگاه فنی حرفه ای عملی وکارگاهی است گفت: طبق بررسی های انجام شده اکثریت دانشجویان دانشگاه فنی و حرفه ای بعد از فارغ التحصیلی جذب بازار کار می شوند.

  رئیس دانشگاه فنی وحرفه ای کهگیلویه وبویراحمد با بیان اینکه آموزشهای مهارتی نیاز روز جامعه برای گذر از بحران بیکاری و اشتغال است اظهار امیدواری کرد با تعامل و همکاری با اداره کل فنی وحرفه ای استان بتوانیم منطبق بر نیازهای  جامعه نیروی متخصص مورد نیاز بخش صنعت و خدمات را تربیت نماییم.

 امین زاده  در پایان گفت: در راستای  استفاده از ظرفیتها و آموزشهای مهارتی تفاهم همکاری میان دانشگاه فنی وحرفه ای و اداره کل آموزش های فنی وحرفه ای  امضا می شود.

تکنیسن های ماهر نیازهای شغلی جوامع راپاسخ می دهند

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست بزرگترین معظل امروز جامعه را  بیکاری جوانان بالاخص فارغ التحصیلان دانشگاهی عنوان کرد وگفت: با توجه به اینکه زمینه کاری همه افراد در بخش دولتی وجود ندارد نیاز هست که افراد مرتبط با نیاز بخش خصوصی آموزشها و مهارتهای لازم را فرا بگیرند تا بتوانند جذب بازار کار شوند.

فاطمه اسدی با اشاره به اینکه ایجاد مهارت جهت افراد جویای کار از مهمترین برنامه های آموزشی اداره کل فنی و حرفه ای استان است خاطرنشان کرد: باید همه در هر سطح و دستگاهی که هستیم کمک کنیم تا افراد توانمند شوند و با مهارت آموزی قدرت لازم را جهت جذب در بازار کار بدست آورند.

وی از مهارت آموزی فراگیران بر اساس ۱۶ رشته اولویت دار در استان بر مبنای سند آمایش سرزمین خبر داد گفت: امروز در کشورهای مختلف به تجربه ثابت شده است که تکنیسن های ماهر جامعه را اداره می کنند و نیازهای شغلی جوامع را پاسخ می دهند که باید به  این سمت حرکت کنیم تا نیروی ماهر و کاربلد آموزش دهیم.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان کهگیلویه و بویراحمد از اعطای گواهی نامه مهارتی فنی وحرفه ای به فارغ التحصیلان دانشگاه فنی وحرفه ای خبر داد وگفت:  در صورتی که دانشجویان در پرتال سازمان  فنی حرفه ای ثبت نام و در آزمونهای مهارتی شرکت کنند به آنها گواهی نامه مهارتی فنی وحرفه ای نیز اعطا خواهد شد.

راه اندازی هنرستان عشایر ویژه دانش آموزان عشایر

مدیرکل آموزش وپرورش عشایر در این نشست نیز از راه اندازی هنرستان عشایر ویژه دانش آموزان عشایر خبر داد وگفت: مقدمات راه اندازی این هنرستان انجام گرفته که در صورت آماده شدن زیرساختها آمادگی داریم در سال تحصیلی در برخی رشته های فنی وحرفه ای و کاردانش دانش آموز جذب نماییم.

اسماعیل رضایی افزود: مهارتهای فنی وحرفه ای کلید توسعه پایدار در جوامع بشری است که آموزش وپرورش نقش مهمی در ترویج آموزشهای فنی وحرفه ای در مدارس دارد.

وی کمبود فضاهای آموزشی وزیرساختها در هنرستاها را از موانع توسعه رشته های فنی وحرفه ای در آموزش وپرورش دانست واظهار امیدواری کرد: با سرمایگذاری و توسعه آموزشهای مهارتی بتوانیم زمینه اشتغال پایدار و نیازمندیهای روز جامعه را در تخصصهای مختلف را فراهم آوریم.

 رضایی از طرح هر دانش آموز یک مهارت در مدارس متوسطه خبر داد وگفت: با اجرای این طرح دانش آموزان با مهارت های شغلی متناسب با استعدادهای خود آشنا می شوند.

در پایان این نشست مدیرکل فنی وحرفه ای استان کهگیلویه وبویراحمد به همراه رئیس و معاونین  دانشگاه فنی وحرفه ای از کارگاههای رشته های مختلف دانشگاه فنی وحرفه ای استان بازدید و ازنزدیک در جریان روند تجهیزات وامکانات آموزشی دانشگاه قرار گرفت.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست