تاریخ انتشار : سه‌شنبه 2 ژوئن 2020 - 13:01
کد خبر : 15547

ارزش سهام عدالت چندین برابر شده است/ مردم سهام عدالت خود را نفروشند/۱۴ خردادماه آخرین مهلت آزادسازی سهام عدالت

ارزش سهام عدالت چندین برابر شده است/ مردم سهام عدالت خود را نفروشند/۱۴ خردادماه آخرین مهلت آزادسازی سهام عدالت

آفتاب دنا:مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان با اشاره به این که ارزش سهام عدالت چندین برابر شده است، گفت: مردم سهام عدالت خود را نفروشند. به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی آفتاب دنا،  ارزش این سهام در آینده بیشتر خواهد شد و عواید بیشتری نصیب سهامداران خواهد کرد. وی بیان داشت: سهام عدالت

آفتاب دنا:مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان با اشاره به این که ارزش سهام عدالت چندین برابر شده است، گفت: مردم سهام عدالت خود را نفروشند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی آفتاب دنا،  ارزش این سهام در آینده بیشتر خواهد شد و عواید بیشتری نصیب سهامداران خواهد کرد. وی بیان داشت: سهام عدالت در سال ۱۳۸۵ با هدف افزایش عدالت اجتماعی و کاهش تصدی گری دولت و در راستای تحقق اهداف اصل ۴۴ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و منویات مقام معظم رهبری در میان اقشار مختلف جامعه به میزان و ارزش اسمی هر فرد حدود ۵۰۰ هزار تومان توزیع گردید. آرام افزود: ۵ گروهی که برگه های سهام عدالت دریافت سهام نمودند، شامل خانواده های تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی و بهزیستی به تعداد ۵ میلیون و نهصد و هفتاد و پنج هزار نفر، روستائیان و عشایر به تعداد ۱۵ میلیون و یکصد و چهل و هفت هزار نفر، کارکنان دستگاههای دولتی و خانواده آنان به تعداد ۱۳ میلیون و سیصد و هفتاد و یک هزار نفر، کارگران فصلی به تعداد ۶ میلیون و یکصد و پنج هزار نفر و سایر اقشار جامعه به تعداد ۸ میلیون و پانصد و هفتاد هراز نفر بود که برگه سهام عدالت خود را دریافت نمودند و اطلاعات سهام آنان در سامانه جامع سهام عدالت موجود می باشد. آرام تصریح کرد: البته خانواده های تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد از یک میلیون تومان ارزش اسمی سهام عدالت برخوردار شدند و بقیه مشمولان حدود ۵۰۰ هزارتومان سهام عدالت دریافت نمودند.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی افزود: حدود ۴۹ میلیون و یکصد و پنجاه و دوهزار نفر در کل کشور از جمله  553هزار و سیصد و هفده نفر در استان کهگیلویه و بویراحمد مشمول دریافت سهام عدالت شده اند که اکنون با شماره ملی خود میتوانند به سایت samanese.ir مراجعه و اطلاعات مربوط به سهام خود را مشاهده و نحوه مدیریت آنرا نیز مشخص نمایند.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان در ادامه بیان داشت: چون دولت در فرایند واگذاری سهام عدالت به مردم هیچ مبلغی را از مردم دریافت نکرده و این سهام ها متعلق به بزرگترین شرکتهای بزرگ کشور است دارای ارزش اولیه بوده و دولت در طول این ۱۰ سال از محل سود این سهام مبلغ ارزش اولیه این سهام را مستهلک کرد و از سال ۹۴  سود آن را در چهار مرحله به حساب مشمولان واریز کرده است. وی اظهار داشت توصیه ما به مردم نیز آن است که هرگز سهام عدالت خود را نفروشند چرا که ارزش این سهام به بیش از چندین برابر افزایش پیدا کرده است و فروش آن منطقی نیست و میتواند در آینده عواید بیشتر برای صاحبان آن داشته باشد.

آرام افزود: سهام عدالت شامل تک تک افراد خانوارهای مشمول شده است و در اصل تمام افراد خانوارهای مشمول سهام عدالت دریافت داشته اند و سود آن نیز تاکنون طی چند مرحله به حساب هر فرد بصورت جداگانه واریز گردیده است و سرپرستان خانوار نیز به اندازه هرکدام از افراد یک خانواده، سهام دارند. مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان بیان داشت:۳۶ شرکت بورسی و ۱۳ شرکت غیربورسی در قالب سهام عدالت به مردم واگذار شده است که شرکتهای بزرگ و صاحب ارزشی هستند و سهام آنها نیز در طول سالهای اخیر به بیش از چند برابر ارزش اولیه آن رسیده است لذا مردم مطمئن باشند که این سهام از ارزش بالایی برخوردار است و عواید آن در سالهای آینده نیز بیشتر خواهد گردید.

آرام بیان داشت: منظور از آزادسازی سهام عدالت آن است که مالک سهام بتواند حق خرید و فروش و نقل و انتقال آنرا شخصا بر عهده بگیرد و مردم میتوانند به مراجعه به سایت samanese.ir و وارد کردن مشخصات فردی و کد ملی خود صحفه مدیریت سهام خود را مشاهده و در آنجا یکی از دو روش مستقیم و غیرمستقیم را انتخاب نمایند.

وی افزود: در روش مستقیم، افراد مدیریت سهام خود را شخصا برعهده خواهند گرفت و میتوانند سهام خویش را مدیریت نمایند و در روش غیرمستقیم که بصورت پیش فرض برای همه فعال است، مشمولان مدیریت سهام عدالت خود را به شرکتهای سرمایه گذاری استانی میسپارند که زیر نظر وزارت امور اقتصادی و دارایی فعالیت دارند.

وی در رابطه با انتخاب این دو روش بیان داشت: توصیه میگردد آن دسته از کسانی که آشنایی با حوزه عملکرد بورس و خرید و فروش سهام را ندارند روش غیرمستقیم را انتخاب نمایند و توصیه جدی تر آن است که مردم به هیچ وجه سهام عدالت خود را پیش فروش ننمایند و فریب دلالان و سودجویان را نخورند چون این سهام در آینده ارزش بیشتری پیدا خواهند کرد.آرام در رابطه با وضعیت سهام عدالت متوفیان اظهار داشت: اکنون لازم نیست هیچ اقدامی از سوی وراث صورت گیرد اما در مرحله بعدی که اطلاع رسانی آن انجام خواهد شد وراث میتوانند با برگه انحصار ورثه و تقسیم نامه سهام عدالت به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه و سهام عدالت متوفی را در میان وراث بر اساس قانون تقسیم نمایند.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی در پایان خاطرنشان کرد: مهلت آزادسازی سهام عدالت تا ۱۴ خرداد می باشد و  این مهلت تمدید نخواهد شد.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

گزارش تصویری

گردشگری

خبرگزاری های کشوری سایت‌های استانی