• تاریخ: 2020/03/08
  • شناسه خبر: 14448

معاونت آموزش ابتدایی آموزش و پرورش شهرستان بویراحمد:

اقدام ویژه برای آموزش دانش آموزان به صورت مجازی / سایتی مرجع برای ارائه محتوای آموزشی

به گزارش پایگاه خبری آفتاب دنا ، آناهیتا مرادیان گفت : به منظور تحقق شعار " آمزش تعطیل نیست" در ایام شیوع کرونا و تعطیلی مدارس ، معاونت آموزش ابتدایی آموزش و پرورش شهرستان بویراحمد ، اقدام به راه اندازی برنامه های متعدد ...

آفتاب دنا : معاونت آموزش ابتدایی آموزش و پرورش شهرستان بویراحمد  از راه اندازی سایت آموزش فضای مجازی در این شهرستان خبرداد.

به گزارش پایگاه خبری آفتاب دنا ، آناهیتا مرادیان گفت : به منظور تحقق شعار ” آمزش تعطیل نیست” در ایام شیوع کرونا و تعطیلی مدارس ، معاونت آموزش ابتدایی آموزش و پرورش شهرستان بویراحمد ، اقدام به راه اندازی برنامه های متعدد در فضای مجازی نموده است.

مرادیان افزود : در همین راستا طی ابلاغ بخشنامه ای از مدیران و آموزگاران خواسته شد نسبت به راه اندازی کلاس های مجازی با تشکیل گروه هایی با مشارکت دانش آموزان اقدام شود.

وی ادامه داد : با توجه به لزوم مدیریت تولید محتوی ضمن اجرای فعالیت های آموزگاران ، معاونت آموزش ابتدایی دست به یک ابتکار جدید زد و سایت مرجع برای ارائه و اشتراک گذاری مطالب آموزشی در سطح شهرستان را راه اندازی کرد.

مرادیان گفت : با راه اندازی این سایت ، بخش آموزش فضای مجازی ، رسمی تر و متناسب با نیاز همه دانش آموزان برنامه ارائه می دهد.

وی افزود : تولید محتواهای آموزشی در قالب های متفاوت از جمله فیلم آموزشی ، نسخه های پی دی اف ، پاور پوینت ، آزمون های انلاین و دیگر قالب های رایج تولید و سنجش محتوای آموزشی در سایت راه اندازی شده و در اختیار دانش آموزان قرار گرفته است.

مرادیان ادامه داد : از جمله ویژگی های این نوع آموزش در این روزها که امکان ارتباط رودروی معلمین با دانش آموزان و اولیاء نیست ، آموزش ضمنی اولیاء همراه دانش آموزان است که اولیاء بتوانند به همان شیوه آموزگاران به فرزندان خود کمک های آموزشی کنند.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش شهرستان بویراحمد گفت : در تولید بخشی از محتوای ارائه شده در این سایت آموزشی ، آموزگاران و راهبران آموزشی اقدام به تدریس نموده اند که این کار می تواند آموزش را به صورت بومی و مطابق با روند معمول  تدریس در منطقه ارائه دهد.

وی اضافه کرد : تمام تلاش کارشناسان آموزش ابتدایی این است که بروزرسانی تولید محتوای آموزشی این سایت در مدت تعطیلی مدارس ، به صورت مداوم صورت گیرد.

وی ضمن استقبال از پیشنهادات فرهنگیان برای ارتقاء کیفیت محتوای سایت ، افزود : همه دانش آموزان ، اولیاء و فرهنگیان استان می توانند به آدرس اینترنتی ” http://meduus.ir ” مراجعه و از محتوای ارائه شده استفاده کنند.

مرادیان در پایان از همکاری آموزگاران و راهبرانی که به عنوان مدرس در این برنامه حضور داشتند ، کارشناسان حوزه آموزش ابتدایی شهرستان و همچنین حمایت های ویژه دکتر زهرایی ، معاونت آموزش ابتدایی اداره کل تقدیر کرد.

 

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست