• تاریخ: 2020/02/06
  • شناسه خبر: 14202

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد:

رشد چشمگیر فعالیتهای آموزش وپرورش به برکت انقلاب /ساخت ۷۲۰ واحد مسکن ویژه فرهنگیان استان/برگزاری مانور تشکیلاتی یاوران انقلاب با عنوان سپاس سردار ۲۱ بهمن

به گزارش پایگاه خبری آفتاب دنا ، هادی زارع‌پور در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: انقلاب اسلامی در هدف و کیفیت مبارزه و ماهیت با سایر انقلاب متفاوت بود و سه آرمانی که مردم دنبال می‌کردند استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی بود ...

آفتاب دنا : مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد گفت: طبق تفاهم‌نامه با بنیاد مسکن،راه و شهرسازی و آموزش و پرورش ۷۲۰ واحد برای فرهنگیان استان احداث می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری آفتاب دنا ، هادی زارع‌پور در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: انقلاب اسلامی در هدف و کیفیت مبارزه و ماهیت با سایر انقلاب متفاوت بود و سه آرمانی که مردم دنبال می‌کردند استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی بود که ثمره مبارزات چندین ساله مردم در ۲۲ بهمن سال ۵۷ با پیروزی انقلاب اسلامی به ثمر نشست.

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: در همین مدت ۴۰ سال انقلاب تلاش‌ها و اقدامات خوبی در حوزه آموزش و پرورش  شد. طبق آمار در سال ۵۷_۵۸ تعداد ۹۴۸ آموزشگاه در سال ۵۷_۵۸ با بیش از ۴۲ هزار دانش‌آموز در استان وجود داشت اما به برکت انقلاب اسلامی تاکنون ۳ هزار و ۹۷ اموزشگاه در سال تحصیلی ۹۸_۹۹ با تعداد بیش از ۱۶۶ هزار دانش‌اموز فعالیت می‌کنند،

وی با بیان اینکه امروزه بی‌سوادی و کم‌سوادی علت بسیاری از اسیب‌های اجتماعی است و میزان باسوادی به توسعه جامعه  بازمی‌گردد به شاخص پوشش تحصیلی در سه مقطع اشاره کرد و گفت: شاخص پوشش تحصیلی دوره ابتدایی در کشور ۹۸.۱۸ است و در استان ۹۸.۹۳ است که از این شاخص بالاتریم.

زارع‌پور نرخ ترک تحصیلی دوره ابتدایی کشور را ۱.۳۸ دانست و تصریح کرد: عملکرد استان ۱.۰۲ است که ۳۵ صدم از عملکرد کشور بهتر هستیم، ضمن اینکه پوشش تحصیلی دوره متوسطه اول کشور ۹۳.۹۴ است در حالی که آمار استانی ۹۴.۹۵ درصد است.

کاهش نرخ ترک تحصیل دانش‌آموزان در کهگیلویه و بویراحمد

زارع‌پور در خصوص پوشش تحصیلی دوره دوم متوسطه گفت: میانگین پوشش تحصیلی این دوره در کشور ۸۱.۳۵ است و عملکرد استان ۸۴.۸۷ است که ۳.۵۳ صدم درصد از میانگین کشوری در این دوره بالاتر هستیم البته بیشترین ترک تحصیلی در دوره متوسطه و مربوط به دختران است.

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد ترک تحصیل دوره متوسط دوم در کشور را ۴.۱۲ درصد و استان را ۳.۵۷ درصد دانست و عنوان کرد: با اهتمامی که در سطح ادارات کل و ادارات شهرستانی داشتیم در پوشش تحصیلی و نرخ ترک تحصیل وضعیت بهتری نسبت به کشور داریم.

وی در پایان خبر خوبی برای فرهنگیان داشت و خاطرنشان کرد: طبق تفاهم‌نامه میان بنیاد مسکن، مسکن و شهرسازی و آموزش و پرورش برای فرهنگیان مسکن احداث می‌شود که در استان ۴۶ هزار متر مربع زمین در اختیار بنیاد مسکن قرار دادیم و ۷۲۰ واحد ویژه این اقشار احداث می‌شود.

برگزاری مانور تشکیلاتی یاوران انقلاب با عنوان “سپاس سردار” ۲۱ بهمن ماه در محل مجموعه ورزشی پوریا ولی

زارع پور یکی از برنامه های آموزش و پرورش در دهه فجر را مانور تشکیلاتی «یاوران انقلاب» بیان کرد و افزود: مانور تشکیلاتی «یاوران انقلاب» یادواره سردار شهید حاج قاسم سلیمانی با عنوان “سپاس سردار” روز دوشنبه ۲۱ بهمن ماه با حضور قائم مقام معاون وزیر و رییس سازمان دانش آموزی کشور و مسؤلین استانی در محل مجموعه ورزشی پوریا ولی شهر یاسوج برگزار می شود.

مدیر کل آموزش و پرورش گفت: در این مانور بیش از ۲۰۰۰ دانش‌آموز دختر عضو سازمان دانش‌آموزی در مقطع متوسطه دوره اول با اجرای برنامه‌های منظم و منسجم آموزش سبک مهارت‌های زندگی و زندگی اجتماعی و مسئولیت‌پذیری را به نمایش می گذارند.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست