• تاریخ: 2019/11/23
 • شناسه خبر: 13637

کسب چهار رتبه برتر دانش آموزان هنرستان کشاورزی آیت الله ملک حسینی یاسوج در مسابقه دل نوشته به امام رضا (ع).

آفتاب دنا : مراسم اختتامیه کاروان زیارتی ثامن الائمه علیه السلام ویژه دانش آموزان هنرستانهای کشاورزی به میزبانی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان خراسان رضوی در مشهد مقدس در سالروز ولادت با سعادت نبی مکرم ...

آفتاب دنا : مراسم اختتامیه کاروان زیارتی ثامن الائمه علیه السلام ویژه دانش آموزان هنرستانهای کشاورزی به میزبانی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان خراسان رضوی در مشهد مقدس در سالروز ولادت با سعادت نبی مکرم اسلام(ص) برگزار شد.

به گزارش آفتاب دنا ، در این مراسم که با حضور رئیس حوزه ریاست و کارشناسان  آموزشی سازمان تحقیقات کشور و مدیران هنرستانهای کشاورزی برگزار شد. رئیس مرکز تحفیقات کشاورزی استان  خراسان رضوی با تبریک ولادت پیامبر  نور و رحمت و رئیس  مذهب جعفری حضرت امام صادق علیه السلام گفت: کاروان زیارتی ثامن الائمه علیه السلام ویژه دانش آموزان هنرستانهای کشاورزی  فرصتی برای توجه بیشتر به دانش آموزان  مستعد و تبادل نظر برای آموزش و تربیت دینی آینده سازان میهن اسلامی است.

دکتر اقنوم با بیان اینکه هنرستان کشاورزی استان خراسان رضوی  قدمتی ۷۳ ساله دارد گفت فارغ التحصیلان این هنرستان با مهارتهای که در زمینه رشته های مرتبط با بخش کشاورزی می آموزند توانسته اند در جامعه به رشد این  حوزه کمک کنند.

وی افزود: در عصر دانایی و آگاهی تلاش می شود که دانش آموزان در هنرستانهای کشاورزی به علم روز و مهارتهای حرفه ای مجهز شوند تا بتوانند در آینده کشور یرای رونق بخش کشاورزی به خوبی نقش آفرینی  کنند.

 در این برنامه باشکوه که با برنامه های متنوع فرهنگی و  همخوانی گروه سرود عصر انتظار پیرامون ولادت نبی مکرم اسلام(ص) و امام  جعفر صادق علیه السلام همراه بود حجت السلام و المسلمین حامد  تاجیانی به بیان کرامات و اهمیت زیارت علی ابن موسی الرضا علیه السلام  پرداخت و خطاب به دانش آموزان گف:شما انتخاب شده امام رضا( ع)هستید و امام رضا به خواسته های همه زائران توجه  دارد.

وی با ذکر قصه ای از محبت یکی از دوستان امام رضا علیه السلام به ایشان گفت: امام رضا(ع) با شناخت  کامل به خواسته های شما زائران نگاه نمی کند بلکه به مصلحت آنان نگاه می کند و قطعا هر چه خیر صلاح باشد برای آنها  اتفاق می افتد

مدیر هنرستان کشاورزی آیت الله ملک حسینی یاسوج نیز در این مراسم  به نمایندگی از مدیران هنرستانهای کشاورزی  در سخنانی از اهتمام سازمان تقیقات و آموزش کشاورزی  کشور به مسائل  آموزشی و فرهنگی  دانش آموزان تقدیر کرد.

سید ولی موسوی با بیان اینکه در نظام تعلیم و تربیت کار ما تربیت انسانها برای زندگی آینده است گفت: خلا چنین برنامه های فرهنگی، تربیتی  در مدارس مشهود است که باید برنامه ریزان و تصمیم گیران برای ارتقا معنوی دانش آموزان بیش از گذشته تلاش کنند.

 وی از میربانی خوب مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان خراسان رضوی در اجرای مطلوب این اردو ی فرهنگی که رضایت دانش آموزان  را به همراه داشت  تقدیر کرد و اظهار  امیدواری کرد با تقویت هنرستانهای کشاورزی شاهد  پویایی و نشاط بیشتر دانش آموزان در فراگیری علم و دانش باشیم.

در این مراسم دانش آموزان منتخب مسابقه دلنوشته به  حضرت امام رضا علیه السلام معرفی و از آنان تجلیل شد که  دانش آموزان  هنرستان کشاورزی آیت الله ملک حسینی  استان کهگیلویه و بویراحمد با کسب ۴ رتبه برتر جایگاه نخست را بدست آورد.

رئیس حوزه ریاست سازمان ترویج و آموزش کشاورزی  کشور در پایان ضمن تقدیر و تشکر از مدیر و سرپرست دانش آموزان هنرستانهای کشاورزی آیت الله ملک حسینی یاسوج گفت: دانش آموزان استان کهگیلویه و بویراحمد جز منظم ترین و بهترین دانش آموزان هنرستانهای کشاورزی کشور در این اردوی فرهنگی و آموزشی بودند که جای تقدیر دارد.

جمشید پیشکار افزود: این برنامه های فرهنگی و تربیتی برای تشویق استعدادهای  برتر و تقویت باورها  و اعتقادات معنوی دانش آموزان ادامه  خواهد یافت.

گفتنی است مدیر هنرستان کشاورزی آیت الله ملک حسینی یاسوج به همراه سرپرست رشته گیاهان دارویی ،نماینده مرکز تحقیقات کشاورزی استان و جمعی از دانش آموزان از هنرستان کشاورزی مشهد بازدید و از نزدیک در جریان فعالیتهای آموزشی و مهارتی این هنرستان قرار گرفتند.

 • موسوی - 2019/11/28 در 08:32

  یادداشت/ سید ولی موسوی
  دولت با ارزیابی دقیق و بهره گیری از نظرات کارشناسان نواقص اجرای طرح را برطرف و مردم را به آینده نظام اسلامی امیدوار کنند.
  این روزها اذهان مردم ایران وافکار عمومی مشغول تغییر ناگهانی بنزین که از مهمترین واثرگذارترین حاملهای انرژی است که نقش تاثیر گذار و مهمی روی کالا و خدمات خواهد داشت.
  طرحی که به اعتقاد کارشناسان بدون هیچ پیش زمینه ای از سوی دولت اجرا شد و باعث شد مردم نارضایتی خویش را به نحوه اجرای این طرح اعلام کنند که متاسفانه عده ای معاند، فرصت طلب و سود جو که منتظر لحظه ای بودند که از آب گل آلود ماهی بگیرند باعث رعب وحشت و تخریب اموال عمومی شدند .
  هرچند که تلاش این عده قلیل هرگز به جایی نخواهد رسید و مردم هوشمند ایران اسلامی اقتدار و امنیت خویش را با هیچ چیز معامله نمی کنند لیکن دولتمردان باید نجابت و موقعیت شناسی مردم را قدر بدانند و مسئولانه در فکر نارسایی های اجرای این طرح باشند تا کمترین آثار تورمی را برای گذران معیشت مردم داشته باشند.
  آیتم ها و شاخصهای دولت که گفته شده خانه بیش از یک میلیارد ویا ماشین بیش از ۲۵۰ میلیون و سفر خارج از کشور دلایل متقنی برای حذف بسیاری از مردم از یارانه معیشتی نخواهد بود.
  قیمت زمین وخانه که به علت ضعف دولت در نظارت در شهرهای مختلف کشور به شکل کاذب افزایش پیدا کرده چگونه می تواند یک معیار باشد.
  مشکلات تورمی و کرایه ها که پس از اجرای این طرح رخ داده و خواهد داد با داشتن یک سرپناه چگونه جبران خواهد شد.
  هزینه های بالای زندگی ، درآمدهای کاذب وناپایدار و حقوق ناچیز بسیاری از کارمندان هیچ جایی در شاخصهای مطرح شده ندارد.
  وقتی زیرساختها درحوزه حمل نقل عمومی در بسیاری از شهرها بالاخص استان کهگیلویه وبویراحمد فراهم نیست چگونه باید انتظار داشت کرایه ها از سمت بخشها وروستاها به سمت مراکز شهرها گران نشود که متاسفانه بعد از اجرای این طرح در کهگیلویه و بویراحمد کرایه ها به شکل کاملا عادی افزایش یافت . کرایه یاسوج به دهدشت،گچساران ،لوداب و …..
  همیشه هر طرح و برنامه ای قطعا در اجرای آن نواقص ونارسایی های آن مشخص خواهد شد که به نظر می رسد اجرای این طرح ملی از این قائده مستثنی نیست.
  دولت و مجلس باید به کمک همدیگر و استفاده از نظرات کارشناسان اقتصادی ودر نظر گرفتن دغدغه های افکار عمومی نواقص اجرای این طرح را برطرف نمایند.
  به نظر می رسد تک نرخی شدن بنزین و رشد مثلا ۱۰ درصدی در بودجه به شکل سالیانه می تواند هم آثار تورمی کمتری داشته باشد و هم از فساد و رانتهایی که به واسطه دو نرخی به وجود می آید جلوگیری کند.
  دولت زما نی در اجرای این طرح موفق خواهد بود که مردم را در کنار خود ببیند و تلاش کند که اعتماد مردم به دولت بیش از پیش تقویت شود .
  سخنان متناقض مسئولان قبل و پس از اجرای طرح قطعا باعث بی اعتمادی مردم خواهد شد که دولتمردان باید تلاش کند در این زمینه صادقانه با مردم سخن بگویند و مردم را همیشه در کنار خود ببینند.
  کشور عزیز ما ایران سالهاست که مورد تحریم های ظالمانه دشمنان این مرزبودم که استقلال ، آزادی و عزت این دیار را هدف گرفته اند واقع شده است و خوشبختانه فرصتی فراهم شده تا با تقویت زیرساختهای کشور در ابعاد مختلف و استفاده از نیروی جوانان با انگیزه قله های ترقی و پیشرفت را یکی از پس از دیگری بپیماید و در دنیا در عرصه های مختلف حرفهای مهمی برای گفتن داشته باشد.
  مردم ایران که مقاوم و استوار با رهبری داهیانه رهبر فرزانه انقلاب در همه صحنه های نیاز انقلاب حضور برجسته دارند شایسته بهترین خدمات هستند و زیبنده نیست که کام چنین مردمی به واسطه طرحهای کارشناسی نشده تلخ شود.
  امروز وقت آن فرا رسیده است که دولت محترم با ارزیابی دقیق و بهره گیری از نظرات کارشناسان به همراه دیگر قوا و مسئولان دلسوز کشور نواقص اجرای این طرح را برطرف و مردم را به آینده نظام اسلامی بیش از پیش امیدوار کند.
  امروز وقت آن فرا رسیده است که علی رغم تحریم ها ومشکلات شاهد پیوند ملت و دولت باشیم و نگذاریم بی اعتمادی مردم و شکاف بین دولت و ملت ایجاد شود که به تعبیر امام عزیز رمز پیروزی ما در این جنگ نابرابر وحدت ویکپارچگی است.
  مجلس شورای اسلامی که رسالت مهم آن قانون گذاری و نظارت بر نحوه اجرای آن است باید به دولت در وضع قوانین مناسب که تسهیل کننده باشد کمک نماید تا انشالله شاهد سرعت گرفتن قطار پیشرفت کشوربرای گذر از دوران تحریم باشیم.
  انشالله که همه تلاش کنیم در هر جایگاهی که هستیم به وظایفمان خوب آشنا باشیم وخوب عمل کنیم

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست