• تاریخ: 2019/10/21
  • شناسه خبر: 13567

بازدید معاون استاندار و مدیر عامل شرکت آب منطقه ای کهگیلویه و بویداحمد از طرح ساماندهی رودخانه بشار

  آفتاب دنا : معاون امور عمرانی استاندار به همراه مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان ، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی ، مدیر کل دفتر فنی استانداری، مدیر کل دفتر اقتصادی استانداری و شهردار یاسوج از عملیات اجرایی طرح سامان ...

  آفتاب دنا : معاون امور عمرانی استاندار به همراه مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان ، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی ، مدیر کل دفتر فنی استانداری، مدیر کل دفتر اقتصادی استانداری و شهردار یاسوج از عملیات اجرایی طرح ساماندهی و حفاظت ترانشه رودخانه بشار در محدوده های رجاء و گلزار شهدای دارشاهی بازدید کردند.

به گزارش آفتاب دنا به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه ای استان کهگیلویه و بویراحمد، معاون امور عمرانی استاندار با مهم توصیف کردن این پروژه ها در جلوگیری از تخریب های احتمالی ناشی از سیل، خاطر نشان کرد: آن چیزی که برای ما و شهروندان در این موقعیت و برهه از زمان مهم است، جلوگیری از آسیب بیشتر به منازل مسکونی واقع در بلوار رجاست.
عزیز فیلی تصریح کرد: شرکت آب منطقه ای به عنوان متولی و متخصص در این امر انتخاب شده که امیدواریم در زمان باقیمانده و قبل از شروع بارش های سیلابی، اجرای این پروژه به سطح قابل قبولی برسد .

وی در خصوص اعتبار مصوب این طرح یاد آور شد: ۲۰ هزار میلیون ریال اعتبار مصوب این طرح در سال ۹۸ است که سازمان مدیریت و برنامه ریزی بنا به حساسیت موضوع تخصیص ۱۰۰ درصدی را در نظر خواهد گرفت.

 فیلی در خصوص عملیات اجرایی ساماندهی رودخانه دارشاهی نیز گفت: با در نظر گرفتن زمان کمی که از شروع رسمی این پروژه می گذرد، اقدامات خوبی صورت گرفته که در نوع خود در استان بی سابقه بوده است.
وی ضمن تشکر از سازمان مدیریت و برنامه ریزی و شرکت آب منطقه ای که با تمام توان و ظرفیت در حال اجرای این پروژه هستند، خواستار تسریع بیشتر در اجرای آن شد.

فیلی، عملیات ساماندهی رودخانه دارشاهی که قبور مطهر گلزار شهدا در نزدیکی آن واقع شده را در مقابل خدماتی که شهداء برای تثبیت این نظام کشیدند بسیار ناچیز دانست و اظهار امیدواری کردکه با تعامل همه مسئولین، مردم از خدمات ارزشمند نظام، بهرمند شوند.

در ادامه مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان با حساس خواندن این دو پروژه و خطر احتمالی سیلاب در مناطق یاد شده به مشخصات فنی و اهم اقدامات انجام گرفته اشاره کرد و گفت: عملیات اجرایی ساماندهی رودخانه بشار در محدوده رجا با هدف حفاظت از ترانشه و ترمیم جاده مجاور با قراردادی به مبلغ ۴۰ میلیارد ریال شروع شده که تاکنون قریب به ۱۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
علی داودی مهر اظهار داشت: پیش بینی می شود در صورت تامین اعتبار، این پروژه تا پایان سال به اتمام برسد.

وی، تجهیز کارگاه ، انحراف مسیر آب طی اجرای دو کانال به طول ۳۰۰ متر، اجرای رمپ ورودی ، تهیه سنگ لاشه، تسطیح بستر رودخانه جهت دپوی مصالح و شروع عملیات پی کنی را از اهم اقدامات انجام شده شرکت آب منطقه ای استان در این پروژه عنوان کرد.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان با اشاره به عملیات اجرایی ساماندهی رودخانه دارشاهی، افزود: پس از خطری که سیلاب فروردین ماه سال جاری موقعیت گلزار مطهر شهدا را تهدید کرد، شرکت آب منطقه ای استان پس از تعیین پیمانکار واجد شرایط و با بهره گیری از ظرفیت های داخلی استان از جمله سپاه استان و سایر پیمانکاران منطقه، انحراف موقتی آب را در دستور کار قرار داد که تاکنون ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی حاصل شده و در صورت تامین اعتبار لازم، قادر به اتمام آن در اواخر سال جاری خواهیم بود.
داودی مهر اجرای خشکه چین با سنگ لاشه به قطر ۲ متر به حجم ۵ هزار متر مکعب، تهیه سنگ ریپ رپ ( مصالح پای کار) به حجم ۱۰هزار متر مکعب، اجرای دایک خاکی با تراکم ۹۵ درصد و تهیه و ریختن مصالح رودخانه ای به حجم ۲ هزار متر مکعب را از اقدامات شرکت آب منطقه ای در این پروژه عنوان کرد .

  در پایان، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی و سایر همراهان نقطه نظرات خود در خصوص این پروژه ها را بیان کردند و برای همکاری قانونی قول مساعدت دادند.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست