• تاریخ: 2019/06/26
  • شناسه خبر: 12613

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد:

پایبندی به قانون و شفافیت اولویت دانشگاه علوم پزشکی/ اعتماد را به دانشگاه بر می گردانم/تعامل سازنده با رسانه ها و استقبال از انتقادهای سازنده و عالمانه

به گزارش پایگاه خبری آفتاب دنا ، پرویز یزدانپناه در نشستی صمیمی با خبرنگاران ضمن ارائه گزارشی از فعالیتهای دانشگاه به همه ابهامات و سوالات مختلف پیرامون حاشیه های این دانشگاه پاسخ داد. ...

آفتاب دنا : سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: در دانشگاه اجازه هیچ کار غیر قانونی را نمی دهم و اعتماد را به دانشگاه بر می گردانم

به  گزارش پایگاه خبری آفتاب دنا ، پرویز یزدانپناه در نشستی صمیمی با خبرنگاران ضمن ارائه گزارشی از فعالیتهای دانشگاه به همه ابهامات و سوالات مختلف پیرامون حاشیه های این دانشگاه پاسخ داد.

وی در این نشست شایسته سالاری و توجه به توانمندیهای نیروی انسانی در دانشگاه با هر گرایشی را از رویکردهای مهم خویش عنوان کرد وگفت: در دانشگاه سیاستهای دولت در بخش سلامت را با قوت دنبال می کنیم و اجازه هیچ کار غیر قانونی در هیچ حوزه ای را نخواهم داد.

تعامل سازنده با رسانه ها و استقبال از انتقادهای سازنده و عالمانه

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد تعامل سازنده با رسانه ها و استقبال از انتقادهای سازنده و عالمانه آنها را در پیشبرد اهداف دانشگاه وخدمت رسانی بهتر یک اصل مهم در حوزه مدیریتی این دانشگاه عنوان کرد و خاطرنشان کرد: هر شکایتی از طرف دانشگاه در محاکم قضایی مطرح باشد آن را پس می گیریم و تلاش می کنیم با همدلی وتعامل با رسانه ها و مجموعه مدیریتی استان ،نارسایی ها و کمبودها را با استفاده از بسیج امکانات و هم افزایی بر طرف کنیم و زمینه خدکت گذاری صادقانه به مردم نجیب استان را بیش از  گذشته فراهم نماییم.

وی پرهیز از سیاسی کاری، شایسته سالاری و مقابله با تخلفات اداری را یاداور شد وگفت:مشکل اصلی دانشگاه علوم پزشکی استان در دوره قبل مربوط به عدم پایبندی به قانون در حوزه‌های مختلف است  که بر همین اساس مشکلاتی را در فضای افکار عمومی  به وجود آورد .

یزدانپناه برنامه‌محوری و پایبندی به قانون را و توجه به اسناد بالادستی را بالادستی را اسای فعالیتهای دوره مدیریت دانشگاه بر شمرد وگفت: از سیاسیون چه اصلاح طلب چه اصولگرا می‌خواهم بر مدیریت دانشگاه برای دخالت در تغییرات پافشاری نکنند. چرا که ما می‌بینیم در برخی شهرستان‌ها مثلاً فلان چهره اصلاح طلب فشار می‌آورد که فلان مدیر هر چند ضعیف است نباید تغییر کند یا در جریان اصولگرا هم همینطور! اما این عزیزان باید بدانند کار دانشگاه علوم پزشکی سیاسی نیست بلکه موضوع سلامت و زندگی مردم است. اما مطمئن باشید تغییرات حتمی خواهد بود.

وی در بخش دیگری از سخنانش یکی از مهمترین اقدامات خود را ارتقای کیفیت خدمات‌رسانی  به مردم ذکر کرد وگفت: در طول ۲٫۵ سال گذشته خیلی از پروژه‌ها علی‌رغم افتتاح به بهره‌برداری نرسیده اند که در اولویت قرار دارند.

یزدانپناه ،جذب بدون برنامه و خارج از عرف نیروها در دانشگاه و به خصوص در بیمارستان‌ها  را مشکلات این دانشگاه عنوان کرد وگفت: نیروهای زیادی بدون رعایت قانون جذب دانشگاه شدند و مصالح قانونی و حقوق مردم رعایت نشد که نارضایتی مردم را در پی داشته است.

برخورد قضایی وحقوقی کسانی که خلاف قانون عمل کرده‌اند

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد ،برخورد با کسانی که خلاف قانون عمل کرده‌اند را یکی دیگر از برنامه‌های خود دانست و گفت: این برخورد شروع شده و از مجاری حقوقی و قضایی در حال پی‌گیری است همچنین در انتخاب نیروها توجه به شایسته‌سالاری و تجربه و مقبولیت در دستور کار است از کسانی استفاده می‌کنیم که پاک و شفاف باشند اهل رانت‌خواری نباشند و بیت‌المال را در جهت منافع شخصی خود مورد استفاده قرار ندهند.

یزدانپناه یکی دیگر از برنامه‌های خود را توازن منطقه‌ای در چینش‌ها ذکر کرد که باید از همه نیروهای توانمند در شهرستان‌های مختلف استفاده کرد و از ظرفیت نیروهای غیر بومی شایسته هم که در استان حضور دارند استفاده شود.

بدهی ۱۷۴ میلیارد تومان دانشگاه

وی به بدهی‌های کمرشکنی که از دوره قبل به دانشگاه تحمیل شده هم اشاره کرد به نحوی که در دوره مدیریت دکتر چمن دانشگاه تنها ۳۰ میلیارد تومان تا پایان سال ۹۵ بدهی داشت که این بدهی به ۱۷۴ میلیارد تومان رسیده و این بدون احتساب بدهی ۲۲ میلیارد تومانی پروژه‌های عمرانی است.

بنا به گفته رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اکنون تعداد ۶۳ پروژه عمرانی در دانشگاه وجود دارد که باید با تلاش تیم جدید به اتمام برسد و کارهایی نیز هست که هنوز انجام نشده از جمله این که اولویت با خدمات سرپایی است و باید کلینیک‌های سه شهرستان بزرگ استان تا هفته دولت آماده بهر‌ه‌برداری شوند و در حوزه سرطان هم به دلیل کارهای انجام نشده از قبیل تشخیص درمان سرطان در سه سطح ۱ و ۲ و ۳ در استان وجود ندارد.

وی ادامه داد: با استفاده از طرح نظام سلامت مرکز غربالگری سرطان در بیمارستان شهید رجایی یاسوج در پایان سال ۹۵ به اتمام رسید اما در دوره بعد تجهیزات آن آماده نشد و مرکز پزشکی هسته‌ای در بیمارستان امام سجاد یاسوج ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشت که تعطیل شد.

 تشکیل کمیته‌ای  جهت بررسی جذب غیرقانونی نیرو در بیمارستان شهید جلیل

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد در پاسخ  به سئوالی در خصوص وضعیت نیروهای بلاتکلیف در بیمارستان بزرگ شهید جلیل یاسوج گفت: در این بیمارستان تعداد ۱۴۲ مجوز گرفته شد که ۲۵ نفر آن‌ها جذب شدند و ۱۰۷ نفر می‌ماند که طبق قانون شرکت می‌تواند به دانشگاه معرفی و جذب کند که ۲۷ نفر از مجموع ۱۰۷ نفر جذب شدند و نیروهای نگهبانی بودند و ۲۰ نفر دیگر را مدیریت دانشگاه جذب کرد و ۲۷ نفر هم سهمیه بنیاد شهید است و ۳۳ نفر نیرو می‌ماند که دانشگاه می‌تواند این نیروها را جذب کند.

یزدانپناه با بیان این که باید دانشگاه را از حاشیه‌ها بیرون بیاوریم اظهار کرد: نیروهایی در بیمارستان هستند که ۷ تا ۸ ماه کار کرده‌اند همه شاکی هستند و نه حقوقی و نه بیمه‌ای دریافت نکرده‌‌اند و امنیت شغلی ندارند که می‌توانند به اداره کار شکایت کنند.

این مسئول تغییر مدیران دانشگاه را امری طبیعی دانست و گفت بر اساس ارزشیابی‌ها کار را انجام می‌دهیم و تغییراتی هم شد که همه می‌دانید چرا که روند غیر قانونی جذب نیرو در بیمارستان شهید جلیل یاسوج بوده است. در خصوص این نیروها که در گذشته آغاز به کار کرده‌اند، کمیته‌ای تشکیل شده و امیدوارم بررسی‌ها به یک نتیجه منطقی برسد.

پیگیر راه اندازی بخش‌های مختلف بیمارستان شهید جلیل هستیم

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد از تأمین ۴ میلیارد تومان تجهیزات برای دو بیمارستان شهید جلیل و ۳۲ تختخوابی باشت خبر داد و گفت: پیگیر راه اندازی بخش‌های مختلف بیمارستان شهید جلیل هستیم.

یزدانپناه در پاسخ به سؤال خبرنگاری مبنی بر اینکه سایه سیاست برحوزه بهداشت و درمان کهگیلویه و به حاشیه رفتن بهداشت و درمان نگران کننده است، تصریح کرد: اصل اولویت ما نیروهای طرفدار و حامی دولت هستند که در صورت شایسته بودن از آن‌ها استفاده می‌کنیم دانشگاه را در اختیار گروه‌های خاص قرار نمی‌دهیم کسانی که شفاف بوده و مشکلی از قبل نداشته‌‌اند را مورد استفاده قرار می‌دهیم از نیروهایی که زاویه جدی با دولت ندارند هم استفاده می‌کنیم لذا از کل نیروهای شایسته در جریان‌های مختلف استفاده می‌کنیم.

شروع تغییرات را از کهگیلویه آغاز می‌کنیم

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استانمشکلات شهرستان کهگیلویه را بیش از سایر شهرستان‌ها دانست به نحوی که در بیمارستان امام خمینی آن شهر تا ۲۲ ماه پرسنل مطالبات دارند و در کل کشور موردی مشابه نداریم مرکز بهداشت آن شهرستان ۸ ماه مسوول ندارد، در کهگیلویه در حوزه شبکه بهداشت و مرکز بهداشت مشکلات جدی داریم.

وی بابیان اینکه در پرداخت معوقات در کشور، شهرستان کهگیلویه در رتبه آخر قرار دارد، گفت: بزودی تغییرات جدی در کهگیلویه انجام خواهیم داد و شروع تغییرات را از کهگیلویه آغاز می‌کنیم.

یزدان پناه با اشاره به اینکه به جد دغدغه بهره برداری از پروژه‌های افتتاح شده از جمله دو بیمارستان شهید جلیل یاسوج و باشت را داریم، عنوان کرد: تأخیر در مطالبات پزشکان، پرستاران و کارکنان به یک مشکل تبدیل شده است، و در برخی بیمارستان‌ها در پرداخت مطالبات ۲۱ ماه تأخیر داریم.

پایبندی به قانون و شفافیت جزو اولویت‌های دانشگاه

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد در ادامه پایبندی به قانون و شفافیت را جزو اولویت‌های خود دانست و ادامه داد: امیدواریم با تعامل با مجموعه مدیران دستگاه‌های اجرایی، مدیریت ارشد استان، مجمع نمایندگان و همراهی مردم مشکلات حوزه بهداشت و درمان به حداقل برسد.

یزدانپناه با بیان اینکه با توجه به برنامه ریزی‌های انجام شده ۳ کلینیک درمانی یاسوج، دهدشت و گچساران در آینده‌ای نه چندان دور افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد، ادامه داد: در حال تأمین تجهیزات ۴ گانه مورد نیاز مرکز غربالگری سرطان هستیم که بزودی نیز بهره‌برداری می‌شود.

وی بیان کرد: برای اجرای دو پروژه مرکز پزشکی هسته‌ای و رادیوتراپی پیگیر انتخاب سرمایه گذار هستیم که امیدواریم در کمترین زمان ممکن این موضوع تعیین تکلیف شود.

یزدانپناه خاطرنشان کرد: توجه به تشکل‌های مختلف دانشجویی دارای مجوز با هدف ایجاد فضای نشاط با توجه به نزدیک بودن انتخابات به عنوان یک اولویت در دستور کار است.

تکلیف پروژه بیمارستان چرام مشخص می‌شود

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد در باره بلاتکلیفی پروژه بیمارستان چرام، گفت: پروژه بیمارستان چرام فعالیتش آغاز می‌شود، اما به طور کلی این را بدانید که در واگذاری پروژه‌ها بنده هیچ کاری خلاف قانونی را انجام نمی‌دهم و پروژه‌ها طی فرایند قانونی واگذار می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه پیگیر رفع مشکلات سد راه اجرای پروژه احداث بیمارستان چرام هستم، خاطرنشان کرد: مجوز مرکز درمان ناباروری یاسوج در سال ۹۳ اخذ شد که با برنامه ریزی‌های انجام شده بزودی در بیمارستان شهید جلیل راه اندازی می‌شود.

یزدانپناه ، نقش رسانه ها در فرهنگسازی حوزه سلامت را مهم بر شمرد و بر تعامل سازنده مجموعه دانشگاه با رسانه ها تاکید کرد.

 

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست