• تاریخ: 2019/05/13
  • شناسه خبر: 12378

هنرمندبرترسال ۹۷ استان کهگیلویه و بویراحمد معرفی شد.

به گزارش آفتاب دنا ، شریف اسلامی اظهار کرد: این هنرمند مطرح هم استانی حوزه نمایش از میان هفت نامزد دریافت نشان هنرمند برتر انقلاب اسلامی سال 97، با کسب بالاترین امتیاز هیات داوان توانست صاحب این عنوان شود. ...

آفتاب دنا: رئیس حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد گفت: رضا گشتاشب هنرمند جوان کهگیلویه و بویراحمد از سوی حوزه هنری استان به عنوان چهره برتر هنر انقلاب اسلامی سال ۹۷ برگزیده و معرفی شد.

به گزارش آفتاب دنا ، شریف اسلامی اظهار کرد: این هنرمند مطرح هم استانی حوزه نمایش از میان هفت نامزد دریافت نشان هنرمند برتر انقلاب اسلامی سال ۹۷،  با کسب بالاترین امتیاز هیات داوان توانست صاحب این عنوان شود.

وی بیان کرد: نویسندگی اول جشنواره های ملی ایثار، فانوس،تئاتر معلولین و نویسندگی جشنواره بین المللی تئاتر مقاومت در سال ۹۷ و همچنین چاپ چهار نمایشنامه با موضوع دفاع مقدس در سال گذشته از جمله افتخارات رضا گشتاسب به شمار می رود.

رئیس حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد به فرآیند انتخاب هنرمند برگزیده استان در سال ۹۷ اشاره کرد و گفت: مراکز استانی حوزه هنری با فعال سازی “ستاد هفته هنر انقلاب اسلامی” در بهمن ماه سال جاری در دو سطح نسبت به شناسایی هنرمندان متعهد و انقلابی استان  اقدام و در نهایت یک هنرمند را به ستاد مرکزی حوزه هنری معرفی کرد.

اسلامی ابراز داشت: در سطح نخست کارگروهی با محوریت رئیس حوزه هنری استان  و مسئولان فرهنگی هنری تشکیل و در هریک از رشته های ادبیات( با زیر شاخه های شعر، رمان و داستان)، هنرهای نمایشی، هنرهای تجسمی( با مجموعه زیر شاخه های خود شامل نقاشی، گرافیک،تصویرسازی، عکاسی، نقاشی خط، پوستر، کاریکاتور)، ادبیات پایداری شامل( ادبیات انقلاب اسلامی و ادبیات دفاع مقدس) ، موسیقی، هنرهای تصویری (شامل فیلم مستند، کوتاه و انیمیشن ) و پژوهش هنر اقدام به شناسایی هنرمندان استان کرد و در هر یک از رشته های هفتگانه حداکثر سه هنرمند را انتخاب نمود.

وی گفت: از میان هفت هنرمند انتخاب شده در کمیته استانی یک نفر به عنوان هنرمند برتر سال ۹۷ معرفی و از وی تجلیل شد.

اسلامی افزود: داشتن اثری با انتشار و یا گستره مخاطب بالا، سوابق ارزنده در خصوص اموزش هنر به هنرمندان جوان انقلابی، فعالیت موثر در جبهه فرهنگی و هنری انقلاب ، دارابودن تجربه جریان سازی فرهنگی ،هنری همسو با انقلاب اسلامی در سطح استان، واکنش هنرمندانه به جریان های معترض فرهنگی و کسب موفقیت و دریافت مقام و جوایزمعتبر در رویدادهای ملی و بین المللی مهم از جمله شاخص های معرفی هنرمند برتر سال ۹۷ بود.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست