• تاریخ: 2019/04/09
  • شناسه خبر: 11869

وزیر راه و شهرسازی در یاسوج:

به علت نداشتن حاشیه امن نباید اجازه دهیم هیچ کسی در بستر و حریم رودخانه زندگی کند

اسلامی تاکید کرد: نکته حائز اهمیت در این خصوص این است که به علت نداشتن حاشیه امن نباید اجازه دهیم هیچ کسی در بستر و حریم رودخانه زندگی کند و می طلبد استانداری کهگیلویه و بویراحمد با مشارکت دستگاه های اجرایی نسبت به جابه ...

آفتاب دنا : وزیر راه و شهرسازی گفت: جامعه روستایی کانون های مولد در کهگیلویه و بویراحمد هستند و از این طریق می توان زمینه رشد و توسعه این استان را فراهم کرد.

محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در مصاحبه خبری با اصحاب رسانه با اشاره به اینکه برآوردهای اولیه ناشی از خسارت سیل در حوزه کشاورزی استان حدود ۵۰۰ میلیارد تومان ثبت شده ، افزود:  حدود یک هزار میلیارد تومان نیز در سایر زیر ساخت ها به این استان خسارت وارد شده است.

وزیر راه و شهرسازی گفت: بیش ترین تلاش ها برای جبران خسارات سیل اخیر در استان مربوط به ایمن سازی رودخانه ها و جاده ها باشد.

وی ضمن تقدیر از ستاد بحران استان کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: با اقدامات پیشگیرانه و مدیریت اصولی مسئولان استان توانستند از خسارات جانی و مالی در کهگیلویه و بویراحمد جلوگیری کنند و هیچگونه غافلگیری در استان وجود نداشت.

اسلامی تاکید کرد: نکته حائز اهمیت در این خصوص این است که به علت نداشتن حاشیه امن نباید اجازه دهیم هیچ کسی در بستر و حریم رودخانه زندگی کند و می طلبد استانداری کهگیلویه و بویراحمد با مشارکت دستگاه های اجرایی نسبت به جابه جایی منازل مردم از این مناطق اقدام کنند.

وی باتوجه به اینکه سهم جمعیت روستایی این استان بالاتر از جمعیت شهری آن است، اظهار داشت: خاک مستعد این منطقه نیز می تواند موجب تثبیت جامعه روستایی استان شود و از این طریق می توان زمینه افزایش درآمد سرانه استان را مهیا کرد.

اسلامی تاکید کرد: یکی از زیبایی های خاص این استان دارا بودن این جامعه غنی روستایی است که استانداری می تواند با مولد کردن آنها تولید و به تبع آن توسعه پایدار را در کهگیلویه و بویراحمد ایجاد کند.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست