• تاریخ: 2019/03/08
  • شناسه خبر: 11665

معاون اوقاف کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد:

برپایی خیمه‌های معرفت در جوار بقاع متبرکه مجری طرح آرامش بهاری در نوروز/کیفیت بخشی خدمات رفاهی در بقاع متبرکه به زائران در اقصی نقاط استان

به گزارش پایگاه خبری آفتاب دنا ، حجت‌الاسلام قاسم مومنی‌شاد از برپایی خیمه‌های معرفت در جوار بقاع متبرکه مجری طرح آرامش بهاری در ایام نوروز خبر داد و گفت: این طرح بهار امسال در جوار ۱۴ بقعه شاخص سراسر استان برگزار می‌شود ...

آفتاب دنا : معاون فرهنگی اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: خیمه‌های معرفت در جوار ۱۴ بقعه شاخص طرح آرامش بهاری ایام نوروز برپا می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری آفتاب دنا ، حجت‌الاسلام قاسم مومنی‌شاد از برپایی خیمه‌های معرفت در جوار بقاع متبرکه مجری طرح آرامش بهاری در ایام نوروز خبر داد و گفت: این طرح بهار امسال در جوار ۱۴ بقعه شاخص سراسر استان برگزار می‌شود.

معاون اجتماعی فرهنگی اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد هدف از برپایی خیمه‌های معرفت را ترویج فرهنگ اسلامی و  تحقق بخشیدن به منویات مقام معظم رهبری در راستای تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی دانست و خاطرنشان کرد: پرسش و پاسخ به مسائل شرعی، مشاوره خانواده، برپایی غرفه کودک و نوجوان، غرفه عفاف و حجاب . ایستگاه همه واقف باشیم و خیمه چند رسانه‌ای  از جمله خدمات ارائه شده در برپایی خیمه‌های معرفت است.

امامزادگان پرچمدار فرهنگ اسلام ناب

حجت‌الاسلام مومنی‌شاد، از حضور ۲۰ روحانی در طرح خیمه‌های معرفت خبر داد و گفت: امامزادگان پرچمدار فرهنگ اسلام ناب بودند و اوقاف با ایجاد خیمه‌های معرفت علاوه بر توجه به نیازهای روحی مردم تلاش می‌کند مردم به سمت بقاع متبرکه سوق داده شوند.

این مسؤول با اشاره به سخن امام‌ خمینی(ره) مبنی بر اینکه می‌خواهیم مردم در پناه  بقاع متبرکه در ارامش زندگی کنند تصریح کرد: برگزاری نماز جماعت، ادعیه‌ها،دیدار چهره به چهره روحانیون با مردم دیگر برنامه‌ها در  طرح خیمه‌های معرفت است.

اجرای طرح آرامش بهاری از ۲۸ اسفند تا ۱۴ فروردین در بقاع متبرکه

معاون اجتماعی فرهنگی اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد در ادامه به طرح آرامش بهاری اشاره و خاطرنشان کرد: پیش‌بینی می‌شود ۳۵ روحانی در طرح آرامش بهاری در استان مشغول به فعالیت شوند .این طرح از ۲۸ اسفند تا ۱۴ فروردین در ۱۴ بقعه متبرکه و شاخص استان برگزار می‌شود.

مومنی‌شاد  با بیان اینکه یکی از طرحهای فاخر و مهم اوقاف که مورد استقبال زائرین و گردشگران در چند سال اخیر  قرار گرفته طرح آرامش بهاری است گفت: دراین  طرح علاوه بر برپایی خیمه های معرفت .  بسیج شبانه روزی نیروهای اداری اوقاف ، هیات امناها و خدام جهت استقبال از زائرین و گردشگران ،  ارائه خدمات رفاهی و بهداشتی اعم از اسکان در   زائر سراها . سرویس بهداشتی . حمام و ….. از محل نذورات و کمک های مردمی  به زائرین  خدمت رسانی می شود.

وی اظهار امیدواری کرد:  با کمک ها و نذورات مردمی هر ساله  شاهد کیفیت بخشی خدمات رفاهی بقاع متبرکه استان  به زائران عزیز در اقصی نقاط این دیار پرگهر باشیم.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست