• تاریخ: 2019/02/18
  • شناسه خبر: 11483

در بیانیه ای خانواده قربانیان خواستار روشن شدن حقیقت سانحه هوایی تهران-یاسوج شدند

خانواده قربانیان سانحه تهران-یاسوج در بیانیه‌ای که در اولین سالگرد سانحه هوایی تهران_یاسوج برگزار شد خواستار مجازات  قانونی محکومین ومقصران اصلی این حادثه دلخراش شدند . ...

آفتاب دنا:خانواده قربانیان سانحه تهران-یاسوج در بیانیه‌ای که در اولین سالگرد سانحه هوایی تهران_یاسوج برگزار شد خواستار مجازات  قانونی محکومین ومقصران اصلی این حادثه دلخراش شدند .

به گزارش پایگاه خبری آفتاب دنا،اولین سالگرد سانحه هوایی تهران-یاسوج صبح روز دوشنبه در محوطه فرودگاه یاسوج برگزار شد و سرکار خانم ارجمند همسر مرحوم اردشیر راد به نمایندگی از طرف خانواده قربانیان درپایان این مراسم در بیانیه‌ای که  خواستار مجازات  قانونی محکومین ومسببین اصلی این حادثه دلخراش شدند را قرائت  کردند.

این بیانیه بدین شرح است:

«بسم الله الرحمن الرحیمم»

هنوز داغ از دست رفتن فرزندان میهن در حوادثی همچون سانچی و پلاسکو التیام‌نیافته بود که بار دیگر بر اثر بی‌تدبیری و سهل‌انگاری مدیران صنعت هوایی کشور و در راس آن شرکت هواپیمایی آسمان، ایران سیاه پوش غم تازه‌ای گشت و سقوط هواپیمایی مسافربری شرکت آسمان در ارتفاعات سفیدپوش دنا در پگاه بیست و نهمین روز از بهمن ماه ۱۳۹۶، نبض شصت و شش زندگی را در یک قدمی بهار خاموش کرد و داغ و حسرتی جانکاه بر دلهای بیقرار بازماندگانشان تا ابد بجا نهاد.

امروز،  ما خانواده‌های جانباختگان آن پرواز ابدی و آن حادثه سراسر اندوه و باور نکردنی، گردهم آمده‌ایم تا ضمن نکوداشت یاد و خاطره آن عزیزان پر کشیده در نخستین سالروز عروج آسمانیشان، بار دیگر بر عزم و اراده‌ی خود در شناسایی مقصران و مسببان آن سانحه تاکید ورزیده و از دستگاه‌های قضایی کشور تقاضا نماییم تا در این مسیر به دور از هیاهوی تبلیغاتی و هر گونه فشار از سوی افراد و گروه‌های زر و زور و در فضایی آرام  عدالت محور این خواسته‌ی مهم و به حق ما خانواده‌ها را با جدیت پیگیری نماید، تا مبادا خدای ناکرده جای شاکی و متشاکی و یا مقصر و جانباخته عوض شود.

در ادامه این بیانه آمده؛ هیچگاه از حافظه مردم ایران و از خاطر خانواده‌های جانباختگان محو نخواهد گشت ماه‌ها به زیر برف ماندن پیکرهای”اربا” اربای عزیزانمان که نتیجه سوء مدیریت و عدم نظم و هماهنگی ارگان‌های امدادرسان کشور بود و نیز روزهایی که سازمان هواپیمایی کشور و شرکت آسمان با تلاش در جهت مبری نمودن خود از این خیانت بزرگ با اقدامات نسنجیده خود، داغ داغدیدگان را دو چندان می‌نمود.

در پایان بار دیگر ما خانواده‌های جانباختگان حادثه سقوط هواپیمای پرواز تهران-یاسوج در این روز عزیز مراتب اصلی خواسته‌های خود را اعلام داشته و هم پیمان می‌شویم تا در راستای تحقق آنها از هیچ کوشش قانونی فروگذار نکنیم:

۱- روشن شدن حقیقت که کمترین و در عین حال مهمترین تسکینی خواهد بود بر آلام خانواده‌ها

۲-محکومیت و مجازات مقصرین و مسببین حادثه‌ی سقوط هواپیما

۳- احقاق حقوق قانونی و شرعی خانواده‌های جانباختگان مطابق با قوانین موضوعه‌ی کشور

 

 

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست