• تاریخ: 2019/02/13
  • شناسه خبر: 11451

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد:

بیمارستان‌های تازه احداث شده برای ادامه روندکار نیازمند حمایت بیمه ها هستند.

آفتاب دنا:رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت : سه چهارم جمعیت استان تحت پوشش بیمه سلامت هستند که با توجه به مشکلات اقتصادی نیازمند صرفه جویی در طرح تحول سلامت هستیم به گزارش پایگاه خبری آفتاب دنا به نقل از ف ...

آفتاب دنا:رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت : سه چهارم جمعیت استان تحت پوشش بیمه سلامت هستند که با توجه به مشکلات اقتصادی نیازمند صرفه جویی در طرح تحول سلامت هستیم

به گزارش پایگاه خبری آفتاب دنا به نقل از فارس، اورنگ ایلامی ظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل بیمه سلامت کهگیلویه و بویراحمد به اجرای طرح تحول سلامت اشاره کرد و گفت: با اجرای طرح تحول سلامت قدم‌های خوبی در حوزه بهداشت و درمان برداشته شد و هدف دولت و نظام هم ادامه این طرح است که  نیازمند همراهی بیمه‌ها هستیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد با بیان سه چهارم جمعیت استان تحت پوشش بیمه سلامت هستند، افزود: با مشکلات اقتصادی ایجاد شده و تحریم‌های ظالمانه از سوی دشمنان نیازمند صرفه‌جویی در طرح تحول سلامت هستیم که جلسات مختلفی هم در این زمینه برگزار شده است.

وی تصریح کرد: در راستای کاهش هزینه‌ها برنامه‌هایی اجرا شد که نصب نرم افزار کاهش هزینه‌ها، اجرای کارنامه بالینی پزشکان و کاهش تجویز آنتی‌بیوتیک‌ها از جمله برنامه‌ها برای کاهش هزینه‌ها است که تجویز آنتی بیوتیک‌ها در ماه‌های اخیر ۲۰۰تا ۳۰۰ میلیون هزینه در پی داشته است.

ایلامی خواستار افزایش اعتبارات بیمه سلامت در بودجه سال آینده با توجه به دو برابر شدن تخت‌های بیمارستانی شد و در خصوص وضعیت بیمارستان‌های تازه احداث شده استان گفت: بیمارستان‌های تازه احداث شده در ابتدای کار زیان‌ده هستند که بنا به گفته روسای این بیمارستان‌ها برای مثال در یک بیمارستان ۳۰ میلیون هزینه می‌شود اما درآمد این بیمارستان ۵ میلیون تومان است که نیاز به حمایت بیمه‌ها برای ادامه روند کار بیمارستان‌ها هستیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد به سه پروژه پلی‌کلینک در سه شهرستان بزرگ استان اشاره کرد و گفت: سال جاری ۵۰ پزشک متخصص و فوق تخصص به مجموعه پزشکان متخصص و فوق تخصص استان اضافه شد تا جمعیت جامعه پزشکان متخصص و فوق‌تخصص استان به ۳۵۰ نفر افزایش پیدا کند.

وی خاطرنشان کرد: با توسعه بیمارستان‌های استان شاهد انجام پیوند دست، جراحی قلب، آنژیوپلاستی و دیگر جراحی‌ها هستیم که برای ارائه خدمات بهتر در حوزه درمانی به چتر حمایتی بیمه‌ها نیازمند هستیم.

 

 

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست