• تاریخ: ۱۳۹۷/۱۱/۱۲
  • شناسه خبر: 11325

بیش از ۲۵۰ پروژه در چهار دهه اخیر در بخش آب توسط شرکت آب منطقه ای در استان اجرا شده است

به گزارش پایگاه خبری آفتاب دنا ، علی داوودی مهر افزود: تا قبل ار انقلاب شکوهمند اسلامی تقریبا هیچ پروژه آبی در استان اجرا نشده و به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی از آغازین روزهای شروع دوره چهل ساله انقلاب تاکنون بیش از 25 ...

آفتاب دنا : مدیرعامل سرکت آب منطقه ای استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: طی سالهای اخیر به خصوص دو ساله اخیر حدود ۵۳ پروژه تحت عنوان احیاء و تعادل بخشی منابع آب توسط این شرکت در دست اجرا و اقدام است.

به گزارش پایگاه خبری آفتاب دنا ، علی داوودی مهر افزود: تا قبل ار انقلاب شکوهمند اسلامی تقریبا هیچ پروژه آبی در استان اجرا نشده و به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی از آغازین روزهای شروع دوره چهل ساله انقلاب تاکنون بیش از ۲۵۰ پروژه در قالب طرح های متعدد در بخش آب توسط شرکت اب منطقه ای با اعتباری بالغ بر ۳۰۰۰ میلیارد ریال در استان انجام شده است.

وی اظهارکرد: نقطه عطف این فعالیت ها طی سفر پر برکت رهبر فرزانه انقلاب به استان و آغاز پروژه های مهمی از جمله سد های کوثر، شاه قاسم و … می باشد که هم اکنون در مدار بهره برداری بوده و بیش از دو میلیون و ۵۰۰هزار نفر از هموطنان و هم استانی هایمان از اهداف این پروژه ها بهره مند می باشند.

مدیرعامل سرکت آب منطقه ای استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: صدور مجوز بهره برداری از آبهای سطحی به میزان ۲۸۴۱ فقره، صدور مجوز حفر و بهره برداری ۳۳۲۸حلقه چاه از آب‌های زیر زمینی از سری خدمات ارزنده بخش آب به متولیان مصرف در زمینه های شرب، صنعت و کشاورزی بوده است.

داودی مهر تصریح کرد: طی چند سال اخیر علاوه بر سدهای کوثر و شاه قاسم بخشی از تلاش همکاران بخش آب استان شامل احداث پنج نیروگاه برق آبی با ظرفیت اسمی ۱۶٫۸مگاوات، احداث ۷طرح تغذیه مصنوعی با ظرفیت تغذیه سالیانه حدود ۱۷میلیون متر مکعب، احداث ۷شبکه آبیاری و زهکشی با ظرفیت بیش از ۹۰۰۰هکتار، ساماندهی رودخانه‌های استان در نقاط حادثه خیز بیش از ۳۳٫۵کیلومتر، تعیین حریم ۷۳۵کیلومتر از رودخانه‌های استان و ده‌ها خدمات ارزنده دیگر می باشد که در اسلایدهای بعدی به برخی از این خدمات اشاره خواهد شد.

وی ادامه داد: طی سال های اخیر به خصوص دو ساله اخیر حدود ۵۳ پروژه در قالب ۲۷طرح و حدود ۱۰۰فعالیت و زیر پروژه در قالب یک طرح و ۱۱پروژه اصلی تحت عنوان احیاء و تعادل بخشی منابع آب توسط این شرکت در دست اقدام است.

مدیرعامل سرکت آب منطقه ای استان کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: در صورت خروجی مثبت تمامی طرح های در دست مطالعه و اجرا بیش از ۶۰۰ میلیون متر مکعب از آبهای استان قابل مهار و استحصال می باشد و علاوه بر رفع نیازهای شرب و صنعت استان تا افق ۱۴۲۵، آب مورد نیاز کشاورزی ۲۰هزار هکتار از اراضی دیم و مستعد استان قابل تامین و بیش از ۳۰ هزار شغل مستقیم و غیر مستقیم ایجاد می شود.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست