• تاریخ: 2019/01/18
  • شناسه خبر: 11133

رئیس پارک علم و فناوری کهگیلویه و بویراحمد خبرداد:

پارک علم و فناوری در حوزه گیاهان دارویی، صنایع دستی، کشاورزی، منابع طبیعی، نفت و گاز و معادن فعالیت می کند/ پارک علم و فناوری درگیر مسائل سیاسی نخواهد شد/شرکت های دانش بنیان مشمول معافیت های مالیاتی، گمرکی و عوارض شهرداری می شوند

سید شمس الدین هاشمی گفت: سال 85 احداث پارک علم و فناوری در استان کهگیویه و بویراحمد مصوب، سال 96 موافقت اصولی و سال 97 در ساختمان ملکی خود مستقر شد. اگر چه ما دیر شروع کردیم، اما شروع مان خوب بود و در حالی که خیلی از پار ...

آفتاب دنا : رئیس پارک علم و فناوری استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: پارک علم و فناوری استان در حوزه گیاهان دارویی، صنایع دستی، کشاورزی، منابع طبیعی، نفت و گاز و معادن فعالیت خواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری آفتاب دنا : سید شمس الدین هاشمی در نشستی صمیمی با خبرنگاران به بیان گزارشی از چگونگی شکل گیری پارک علم وفناوری، فعالیتها و ماموریتهای آن پرداخت و به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

وی گفت: استان کهگیلویه و بویراحمد از استان های بود که پارک علم و فناوری نداشت، اما با حساسیتی که رسانه ها ایجاد کردند و اهمیت آن را به مسوولان ارشد استان گوش زد کردند، بالاخره این پارک در استان کهگیلویه و بویراحمد راه اندازی شد.

پارک های علم و فناوری مبتنی بر اقتصاد و تولید علم پایه گذاری شده است

رئیس پارک علم و فناوری استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه پارک های علم و فناوری مبتنی بر اقتصاد و تولید علم پایه گذاری شده است گفت: در این پارک مرکز رشد ایجاد شده که کار آن ایجاد بلوغ است یعنی ایده های خام را که هنوز در حد یک نظریه است را به بلوغ می رساند و یک فرد به تنهایی نمی تواند ایده را تا به آخر برساند بلکه باید یک تیم تخصصی در کنار آن قرار بگیرد و پارک علم فناوری در همین راستا به کمک نخبگان می آید.

هاشمی خاطرنشان کرد: در سال ۹۴ به عنوان مسئول راه اندازی پارک علم و فناوری انتخاب شدم و اولین پارکی بودیم که قبل از تأسیس ردیف بودجه گرفتیم.

وی یاداور شد: وقتی که من آمدم، پارک علم و فناوری استان نه بودجه داشت و نه هیچ چیز دیگری که در نهایت با تلاش پارک علم و فناوری الان هر چیزی که شما بخواهید، دارد.

رئیس پارک علم و فناوری استان بیان کرد: سال ۸۵ احداث پارک علم و فناوری در استان کهگیویه و بویراحمد مصوب، سال ۹۶ موافقت اصولی و سال ۹۷ در ساختمان ملکی خود مستقر شد. اگر چه ما دیر شروع کردیم، اما شروع مان خوب بود و در حالی که خیلی از پارک های کشور ساختمان ملکی ندارد، اما ما در بدو شروع کارمان برای خودمان ساختمان دست و پا کردیم و این به این خاطر بود که مسوولان استان عزم جدی برای راه اندازی پارک علم و فناوری داشتد.

وی با بیان اینکه کارمان را در استان خیلی دیر شروع کردیم گفت: پارک علم و فناوری استان کهگیلویه و بویراحمد اکنون امکانات و تجهیزات لازم را برای کمک به توسعه استان در اختیار دارد.

مصوبه هیات امنای دانشگاه پیام نور عملی نشده است

رئیس پارک علم و فناوری استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به مصوبه ای که معطل مانده  از سوی دانشگاه پیام نور استان که تاکنون عملی نشده است، خاطرنشان کرد: براساس مصوبه هیئت امنا دانشگاه پیام نور کشور قرار بود که سوله و سایت ورزشی این دانشگاه جهت استقرار شرکت های فناورانه و واحدهای رشد در اختیار پارک علم و فناوری استان قرار گیرد اما تاکنون این مصوبه عملی نشده است.

هاشمی افزود: پارک علم و فناوری متناسب با استعدادهای استان کهگیلویه و بویراحمد در حوزه گیاهان دارویی، صنایع دستی، کشاورزی، منابع طبیعی، نفت و گاز و معادن فعالیت خواهد کرد.

۱۳ واحد فناور و ۳ شرکت دانش بنیان در پارک علم و فناوری استان فعالیت دارند

رئیس پارک علم و فناوری استان کهگیلویه و بویراحمد در ادامه گفت: ۱۳ واحد فناور و ۳ شرکت دانش بنیان در پارک علم و فناوری استان فعالیت شان را آغاز کرده اند که اینها در همین ابتدای کار برای ۷۰ نفر اشتغالزایی کرده اند.

وی از تفاهم نامه پارک علم و فناوری استان با ادارات و سایر نهادها خبر داد و گفت: ما با دستگاه های دولتی و بخش خصوصی تفاهم نامه های منعقد کردیم و ارتباط خوبی با این ادارات برقرار کردیم، لذا از این بابت هیچ مشکلی نداریم. پارک علم و فناوری با ۸ نیرو فعلاً فعالیتش در استان شروع شده است.

حمایت پارک علم و فناوری در زمینه های  استقرار در پارک، مشاوره حقوقی و بازار یابی

هاشمی در خصوص حمایت از شرکت های فناور با بیان اینکه حمایت ها پارک علم و فناوری در زمینه های مختلف از جمله استقرار در پارک، مشاوره حقوقی و بازار یابی است، بیان کرد: علاوه بر این حمایت ها از شرکت های ایده کمکهای خواهیم کرد که بخشی از آن بلاعوض خواهد بود.

وی افزود: تسهیلات بانکی تا سقف ۷۰ میلیون تومان، بدون سود و با دوره تنفس و بازپرداخت سه ساله به شرکت های رشد پرداخت می شود و به هر شرکت مستقر در پارک علم و فناوری ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات که باید در بازه زمانی یک ساله برگشت داده شود، پرداخت می شود.

هاشمی تاکید کرد: شرکت های دانش بنیان مشمول معافیت های مالیاتی، گمرکی و عوارض شهرداری می شوند.

پارک علم فناوری استان  به شکل تخصصی فعالیت می کند و درگیر مسائل سیاسی  نخواهد شد

رئیس پارک علم و فناوری استان کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: مسابقه “ایده شو” در آینده نزدیک در دانشگاههای علوم پزشکی و آزاد یاسوج برگزار خواهد شد چراکه از این مسابقات ایده های خوبی بیرون می آید.

هاشمی در پایان تاکید کرد : پارک علم فناوری استان  به شکل تخصصی فعالیت می کند و درگیر مسائل سیاسی  نخواهد شد .

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست