• تاریخ: 2019/01/13
  • شناسه خبر: 11093

درآستانه چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی :

مهمترین طرح های حوزه قرآنی در اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه وبویراحمد تشریح شد/تکیه به فرهنگ قرآنی زمینه ساز رشد وتعالی فرهنگی و ارتقاء معنویت در جامعه

به گزارش پایگاه خبری آفتاب دنا : عبدالمحمد نمازی در تشریح فعالیتهای اداره امور قرآنی اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه وبویراحمد گفت: در سال جاری در بقاع شاخص استان فعالیتهای قرآنی مورد استقبال مردم متدین و ولایتمدار ...

آفتاب دنا : رئیس اداره امور قرآنی اوقاف کهگیلویه و بویراحمد از برگزاری ۷۰ محفل قرآنی در بقاع متبرکه استان در سال ۹۷ خبر داد .

به گزارش پایگاه خبری آفتاب دنا :  عبدالمحمد نمازی در تشریح فعالیتهای اداره امور قرآنی اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه وبویراحمد گفت: در سال جاری در بقاع شاخص استان  فعالیتهای قرآنی  مورد استقبال مردم متدین و ولایتمدار استان  قرار گرفت.

وی گفت: این محافل قرآنی در شهرستان بویراحمد در امام زاده عبدالله(ع) و امام زاده مختار(ع)  در گچساران در حرم حضرت بی بی حکیمه (س) و امام زاده جعفر (ع) در شهرستان بهمئی در امام زاده اسدالله (ع)  و امام زاده بابا احمد (ع)ودر کهگیلویه در امام زاده شاه غالب (ع) و درچرام در امام زاده بی بی رشیده و در مارگون در امام زاده بی بی خاتونین  و دیگر بقاع متبرکه استان برگزار شد.

راهیابی ۳۰ نفر به مسابقات قرآنی اوقاف و امور خیریه در کشور

رئیس اداره امور قرآنی اوقاف کهگیلویه و بویراحمد در ادامه به مسابقات قرآنی اوقاف و امور خیریه در سال جاری اشاره کرد وگفت: در این دوره از مسابقات در رشته های مختلف قرآنی ، مرحله شهرستانی با حضور ۵۰۰ نفرشرکت کننده برگزار شد .

نمازی افزود: ازمیان شرکت کنندگان مرحله شهرستانی ۲۰۰نفر به مرحله استانی راه یافتند  که در این مرحله نیز ۳۰ نفر به مرحله مسابقات کشوری  راه یافتند .

ثبت نام ۱۰۰۰نفر در طرح ملی حفظ جزء ۳۰ قرآن کریم

رئیس اداره امور قرآنی اوقاف کهگیلویه و بویراحمد در ادامه از  اجرای طرح  ملی بشارت  حفظ جزء ۳۰ قرآن کریم  تحت عنوان ۱۴۵۲ با  همکاری قریب به ۲۰ دستگاه فرهنگی در سطح ملی خبر داد.

نمازی با بیان اینکه ثبت نام این طرح از شهریور ماه شروع شده و تا پایان دیماه ادامه دارد گفت: سایتهای مختلفی توسط دستگاههای فرهنگی برای علاقمندان  به حوزه قرآنی  پیش بینی شده  که در اداره کل اوقاف و امور خیره  علاقمندان می توانند به سایت ایران اوقاف  مراجعه و ثبت نام کنند.

وی از برگزاری آزمون طرح ملی حفظ جزء ۳۰ قرآن کریم در نهم اسفندماه همزمان با سراسر کشور در شهرستانهای استان خبر داد و گفت: در این طرح  تاکنون ۱۰۰۰در سایت ایران اوقاف ثبت‌نام کرده اند.

برگزاری دوره تربیت داور قرآنی برای اولین بار توسط اوقاف و امور خیریه استان

رئیس اداره امور قرآنی اوقاف کهگیلویه و بویراحمد در  ادامه  از برگزاری دوره های تربیت داور و مربی قرآنی به منظور تامین نیروی متخصص جهت انجام مسابقات قرآنی در همه سازمانها و نهادها  برای اولین بار توسط اوقاف و امور خیریه کهگیلویه وبویراحمد خبر داد.

نمازی گفت: با توجه به کمبود داور قرآنی در استان و همچنین افزایش مهارت داوران با همکاری مرکز اوقاف و امور خیریه کشور این دوره  در بهمن ماه سال جاری با حضور ۲۵ نفر از پیشکسوتان قرآنی برگزار خواهد شد.

معرفی شهدای قرآنی در کهگیلویه و بویراحمد

رئیس اداره امور قرآنی اوقاف کهگیلویه و بویراحمد در بخش دیگری از سخنانش از معرفی شهدای قرآنی با عنوان «قرآن و شهادت» در قالب کتاب خبر داد.

عبدالمحمد نمازی، رئیس اداره امور قرآنی اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد در همین زمینه گفت:  به منظور معرفی شهدای قرآنی استان با همکاری ستاد کنگره شهدا در نظر داریم از میان ۱۹۰۰ شهید استان که در طول حیات زندگی خویش به نحوی  فعالیت قرآنی داشته اند شناسایی و به جامعه معرفی ‌شوند.

وی با بیان اینکه پیش بینی می شود بر اساس مستندات زندگینامه  شهدا  این اقدام ارزشمند تا سوم خرداد نهایی شود گفت: در این کتاب ارزشمند شهدای  قرآنی  از قبیل دانش‌آموزان قاری٬ حافظان٬ مربیان پرورشی و قرآن و اساتید حوزه و دانشگاه در حوزه قرآن که به فیض شهادت رسیده‌اند  در قالب یک کتاب از آنها رونمایی خواهد شد.

مسابقه تفسیر سوره فجر و برگزاری ۱۲ محفل انس با قرآن به مناسبت  چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی

مدیر اداره امور قرآنی اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد با تبریک فرا رسیدن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به برنامه های قرآنی اوقاف و امور خیریه  در دهه فجر و جشن پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد وگفت:  مسابقه تفسیر سوره فجر در دهه مبارک فجر برای کارکنان و خانواده های آنان در اوقاف و امور خیریه و مربیان قرآنی در سراسر استان برگزار می شود.

وی از برگزاری ۱۲ محفل انس با قرآن در مساجد وبقاع  شاخص  استان در دهه فجر خبر داد وگفت: همایش ۴ هزار نفری قرآنیان استان اعم از حفاظ و قاریان به مناسبت ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی در مصلی امام خمینی(ره)  نیز در سال جاری برگزار می شود.

نمازی تجلیل از فعالان برتر و هم‌خوانی سرود قرآنی را از برنامه‌های جانبی همایش بزرگ قرآنیان استان اعلام کرد و گفت: در این مراسم باشکوه قرآنی حجت‌الاسلام حمید محمدی، قائم مقام ستاد توسعه فرهنگ قرآنی کشور سخنرانی خواهد کرد.

دیدار ۱۵ نفر قاریان برجسته قرآنی با مقام معظم رهبری در اردیبهشت ماه سال جاری

رئیس اداره امور قرآنی اوقاف کهگیلویه و بویراحمد در ادامه از دیدار ۱۵ نفر قاریان برجسته قرآنی با مقام معظم رهبری اشاره کرد وگفت: در اردیبهشت ماه سال جاری و همزمان با مسابقات بین المللی  حفظ و قرائت قرآن کریم  قاریان برجسته کشوری با رهبر معظم انقلاب دیدار کردند که از استان کهگیلویه وبویراحمد نیز ۱۵ نفر حضور داشتند.

پیشرفت‌های قرآنی ۴۰ سال انقلاب قابل قیاس با دوران گذشته نیست

مدیر اداره امور قرآنی اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد در ادامه  به دستاوردهای حوزه قرآنی در چهار دهه اخیر اشاره کرد و گفت: فعالیت‌های قرآنی و در مجموع فرهنگ قرآنی  بعد از انقلاب قابل مقایسه با گذشته نیست و در چهار دهه اخیر پیشرفت خوبی در حوزه قرآنی حاصل شده است.

نمازی بیان کرد: از بدو پیروزی انقلاب تاکنون مسابقات قرآنی در حال برگزاری است و امسال در آستانه  ۴۲ دوره مسابقات قرآنی هستیم.

وی به دیگر پیشرفت‌های حوزه قرآنی اشاره کرد و افزود: برگزاری محافل انس با قرآن٬ افزایش کمی و کیفی قاریان قرآنی٬ افزایش تولیدات و پژوهش‌های مراکز پژوهشی و دانشگاه‌های قرآنی و تعلیمات قرآنی ٬ آثار هنری قرآنی٬ شبکه‌های رادیو و تلویزیون و نشریات قرآنی و همچنین فعالیت‌های بین‌المللی از جمله دستاوردهای حوزه قرآنی ۴۰ ساله انقلاب است.

وی با اشاره به پیشرفت‌های خوب حاصل شده در حوزه قرآنی بیان کرد: استانداردترین دوره مسابقات قرآنی توسط سازمان اوقاف و امور خیریه برگزار می‌شود.

تکیه به فرهنگ قرآنی زمینه ساز رشد وتعالی فرهنگی و ارتقاء معنویت در جامعه

مدیر اداره امور قرآنی اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد در پایان گفت: قرآن کلام نورانی وحی است که با گذشت زمان و زیاد خواندن کهنه نمی شود و روز بروز اثرات معنوی آن در جامعه گسترش می داند .

وی تکیه به فرهنگ قرآنی را زمینه ساز رشد وتعالی فرهنگی و ارتقاء معنویت جامعه در ابعاد گوناگون دانست وگفت:  انس و الفت با قرآن نقش مهمی در کاهش آسیبهای اجتماعی در جامعه دارد .

نما زی به اهمیت قرآن در زندگی انسانها  اشاره کرد وگفت:اگر ما انسانها  از رهنمودهای این کتاب شریف و برنامه های آن در زندگی  خوب استفاده کنیم قطعاً محیطی سرشار از صفا و صمیمیت خواهیم داشت  که هم سعادت دنیوی را کسب خواهیم نمود و هم به سعادت اخروی که هدف نهایی همه ماست دست خواهیم یافت.

وی با بیان اینکه نگرش  قرآنی و توحیدی زندگی را گلستان و با هدف و شیرین می گرداند و زندگی بدون باور توحیدی وقرآنی جهنم و تلخ و کشنده است اظهار امیدواری شود : با برنامه ریزی اصولی و مدونی که در اداره امور قرآنی اوقاف و امورخیریه  با حمایت محترم مدیرکل محترم استان وجود دارد شاهد پر رنگ تر شدن برنامه ها ومحافل قرآنی در همه سطوح  در اقصی نقاط استان باشیم .

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست