• تاریخ: 2019/01/10
  • شناسه خبر: 11005

اخلاق نبوی ،تربیت قرآنی و کرامت انسانی شعار حوزه پرورشی آموزش وپرورش شهرستان بویراحمد آفتاب دنا :معاون پرورشی وتربیت بدنی آموزش وپرورش شهرستان بویراحمد از ثبت نام بیش  از ۶ هزار نفر در طرح ملی حفظ جزء سی ام قرآن کریم در ...

اخلاق نبوی ،تربیت قرآنی و کرامت انسانی شعار حوزه پرورشی آموزش وپرورش شهرستان بویراحمد

آفتاب دنا :معاون پرورشی وتربیت بدنی آموزش وپرورش شهرستان بویراحمد از ثبت نام بیش  از ۶ هزار نفر در طرح ملی حفظ جزء سی ام قرآن کریم در سامانه همگام خبرداد.

به گزارش پایگاه خبری آفتاب دنا ، سید قدرت الله موسوی ارشد در گفتگو با خبرنگاران فعالیتهای معاونت پرورشی و تربیت بدنی در سطح آموزش وپرورش شهرستان بویراحمد را تشریح کرد.

سند تحول بنیادین معلم را مربی و وظیفه تربیت را معطوف به تمام معلمان و دست‌اندرکاران آموزشی می‌ داند

معاون پرورشی وتربیت بدنی آموزش وپرورش شهرستان بویراحمد در ابتدا ، نهاد مقدس امور تربیتی  را شجره طیبه‌ای دانست که به وسیله الگو‌های مدیریتی جمهوری اسلامی شهیدان رجایی و باهنر کاشته شد  که به لطف خدا تاکنون سر منشا خدمات بسیاری  بوده است.

وی سند تحول بنیادین معلم را مربی می‌داند و وظیفه تربیت را معطوف به تمام معلمان و دست‌اندرکاران آموزشی می‌کند پرورشی وتربیت بدنی آموزش وپرورش شهرستان بویراحمد، با اشاره سند تحول بنیادین آ‌موزش و پرورش گفت: تمام سند تحول مبتنی بر موضوعات تربیتی است که هدف نهایی آن قرب الهی و دستیابی به حیات طیبه است،

موسوی ارشد افزود: سند تحول بنیادین معلم را مربی  و وظیفه تربیت را معطوف به تمام معلمان و دست‌اندرکاران آموزشی می‌ داند که  برنامه‌ها در آموزش وپرورش شهرستان بویراحمد با نگاه کیفی و اثربخشی در تمام زمینه‌ها اجرا شود.

معاون پرورشی وتربیت بدنی آموزش وپرورش شهرستان بویراحمد ، دفاع از ارزش‌های اسلامی، انتقال ارزش‌ها به دانش آموزان و توسعه و ترویج فرهنگ نماز را  از مهم‌ترین برنامه‌های امور تربیتی  عنوان کرد.

وی به بیان جمله ای از مقام معظم رهبری که فرموده اند: آموزش بدون پرورش راه به جایی نخواهد برد گفت:  این فرمایشات نشان می‌دهد جایگاه امور تربیتی باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

ثبت نام ۶ هزار نفر در طرح ملی حفظ قرآن کریم

معاون پرورشی وتربیت بدنی آموزش وپرورش شهرستان بویراحمد در تشریح فعالیتهای حوزه معاونت پرورشی گفت: در طرح ملی حفظ جز سی ام قرآن کریم ۶ هزار نفر از دانش آموزان  مقاطع مختلف تحصیلی تا کنون در سامانه همگام ثبت نام کرده اند.

سید قدرت الله موسوی ارشد گفت: مرحله اول این طرح تا پایان آذرماه ادامه داشته و مرحله دوم وسوم تا فروردین ماه ۹۸ ادامه دارد که آزمون نهایی آن در اردیبهشت ماه سال آینده برگزار می شود.

وی از کلاسهای آموزشی الگوی تلاوت از قبیل عبدالباسط ،،منشاوی ،شهات انورو…  از قاریان برجسته قرآن کریم در دارالقران آموزش وپرورش شهرستان بویراحمد خبر داد وگفت: در این کلاسها تا کنون ۶۰نفر از پسران و ۷۵ نفر از دختران شرکت کرده اند.

موسوی ارشد گفت: کلاسهای روخوانی و روانخوانی قرآن در درالقران کریم ویژه دانش آموزان برگزار می شود و در طرح حفظ قرآن کریم بیش از ۹۰ درصد مدارس شهرستان بویراحمد با حضور قاری استاد آسن پوشش داده شده است.

وی در جمع بندی این بخش از سخنانش گفت: اگر قرآن را محور همه برنامه های پرورشی و تربیتی در مدارس قرار دهیم، قطعا به اهداف اصلی حوزه پرورشی خواهیم رسید.

برگزاری ۹۰ محفل انس با قرآن و تشکیل ۱۲ گروه تواشیح و هم خوانی قرآن در مدارس متوسطه  شهرستان بویراحمد

معاون پرورشی وتربیت بدنی آموزش وپرورش شهرستان بویراحمد در ادامه از برگزاری محافل انس با قرآن  وتشکیل ۱۲ گروه  تواشیح و هم خوانی قرآن در مدارس متوسطه  شهرستان بویراحمد خبرداد وگفت: در هفته قرآن ،عترت و نماز ۹۰ محفل انس با قرآن در مدارس این شهرستان اجرا شد.
وی گفت: در حوزه عترت مناسبتهای ولایی (ولادت و شهادت ائمه)سوگواره احلی ومن العسل ،طرح مصباح الهدی که امسال به نام حضرت فاطمه الزهرا(س) مزین گشته ،عطر انتظار و مهدویت و گفتمانهای دینی جهت پاسخ به شبهات دینی در مدارس این شهرستان در طول سال تحصیلی اجرا می شود.

پاسخگویی به ۲۰۰ شبهه دینی در مدارس با حضور روحانیون برجسته

معاون پرورشی وتربیت بدنی آموزش وپرورش شهرستان بویراحمد گفت: جهت پاسخ به شبهات دینی دانش آموزان ۲۰۰ شبهه جمع از دانش آموزان جمع آوری شده که به سازمان تبلیغات اسلامی استان ارسال گردید تا با حضور روحانیون برجسته از قم در مدارس این شبهات دینی پاسخ داده شود.

وی از تشکیل هیات های مذهبی دانش آموزان وفرهنگیان در اکثر مدارس خبر داد وگفت: همه اقدامات و فعالیتهای اموزش وپرورش شهرستان بویراحمد در راستای ترویج فرهنگ دینی در مدارس است.

برپایی نماز جماعت در ۳۰۰ آموزشگاه شهرستان بویراحمد

معاون پرورشی وتربیت بدنی آموزش وپرورش شهرستان بویراحمد  ساماندهی ائمه جماعات روحانی مرد وزن در ۱۰۰ آموزشگاه شهرستان بویراحمد،ساماندهی ائمه جماعات فرهنگی در بیش از ۲۰۰ آموزشگاه شهرستان را از اقدامات حوزه معاونت پرورشی در زمینه نماز در مدارس دانست وگفت: هم اکنون در ۳۰۰ آموزشگاه شهرستان بویراحمد نماز جماعت با حضور دانش آموزان ،دبیران و عوامل اجرایی مدارس برگزار می شود.

موسوی ارشد ، از آموزش علمی نماز در همه مدارس ابتدایی خبرداد وگفت: آشنایی دانش آموزان با بحث تقلید ومرجعیت و نصب تمثال مراجع معظم تقلید و در راس آنها مقام معظم رهبری از دیگر برنامه های آموزش وپرورش در زمینه ترویج نماز در مدارس است.

وی، یکی دیگر از برنامه های حوزه معاونت پرورشی در بحث نماز را پیوند مسجد ،مدرسه و منزل دانست و گفت: در این طرح در مساجد نزیدک مدرسه نماز جماعت با حضور دانش آموزان، اولیاء و مربیان  برگزار می شود.

برگزاری جشن تکلیف برای بیش از ۲ هزار نفر از دانش آموزان همزمان با ولادت حضرت فاطمه الزهرا(س)

معاون پرورشی وتربیت بدنی آموزش وپرورش شهرستان بویراحمد در بخش دیگری از سخنانش از برگزاری جشن تکلیف برای ۲۲۰۰ نفر از دانش آموزان دختر مقطع سوم ابتدایی در هفتم اسفندماه  خبر داد وگفت: این مراسم مقارن با میلاد حضرت فاطمه الزهرا(س)در تمام مدارس و بصورت نمادین در حسینه ثارالله یاسوج برگزار می شود.

وی گفت: طرح مبین با هدف آشنایی دانش آموزان با فرهنگ قرآنی ، پیرو عملی از معصومین و گسترش وترویج فرهنگ نماز  در مدارس شهرستان بویراحمد نیز اجرا می شود.

تشکیل کمیته همکاریهای حوزه و آموزش وپرورش با هدف هم افزایی در  امور تربیتی

معاون پرورشی وتربیت بدنی آموزش وپرورش شهرستان بویراحمد در ادامه گفت:  کمیته همکاریهای حوزه و آموزش وپرورش با هدف هم افزایی بین حوزه و آموزش وپرورش و در راستای منویات مقام معظم رهبری در سه حوزه پژوهش  ، آموزش منابع انسانی و امور تربیتی وتبلیغ در اموزش وپرورش تشکیل شده است  که هر دو ماه یکبار جلساتی تشکیل می شود.

موسوی ارشد گفت: تاسیس مدارس امین و حضور ۲۴ ساعته روحانی در دو مدرسه دخترانه راضبه بله زار و سعدی در مقطع متوسطه اول از جمله همکاریهای حوزه و آموزش وپرورش است.

اعزام ۱۰۰۰نفر از دانش آموزان در بهمن ماه به مناطق عملیاتی دفاع مقدس

معاون پرورشی وتربیت بدنی آموزش وپرورش شهرستان بویراحمد اردوی راهیان نور را از دیگر برنامه های آموزش وپرورش با هدف آشنایی دانش آموز با فرهنگ ایثار وشهادت و زندگی نامه شهدا  دانست وگفت: در مرحله اول در بخش دختران ۱۶۰۰ نفر سهمیه داشتیم که ۱۲۰۰ نفر آنان اعزام شده اند و در بخش پسران در مرحله دوم در بهمن ماه هزار دانش آموز اعزام  به مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس اعزام خواهند شد.

۹۵ درصد دانش آموزان از خدمات مشاوره ای استفاده می کنند

وی گفت: دربخش مشاوره قریب به ۹۵ درصد مدارس تحت پوشش حوزه مشاوره قرار دارند که مشاوران در مدارس دانش آموزان  را در زمینه هدایت تحصیلی ،رفتارهای خانوادگی و آسبیهای اجتماعی راهنمایی می کنند.

برگزاری المپیاد ورزشی درون مدرسه ای با حضور ۳۸ هزار دانش آموز در کلیه مقاطع تحصیلی

معاون پرورشی وتربیت بدنی آموزش وپرورش شهرستان بویراحمد ،  از به برنامه های حوزه تربیت بدنی در آموزش وپرورش بویراحمد اشاره کرد وگفت: برگزاری المپیاد ورزشی درون مدرسه ای با حضور ۳۸ هزار دانش آموز در کلیه مقاطع تحصیلی ، برگزاری نرمش صبحگاهی در همه مدارس ،برگزاری طرح راست قامتی و طرح حیات پویا در مدارس ابتدایی و متوسطه اول از جمله این برنامه هاست.

موسوی ارشد از برگزاری مسابقات ورزشی در ۲۵ رشته ورزشی در دو بخش پسران ودختران در همه مقاطع تحصیلی با شرکت بیش از ۶ هزار دانش آموز خبر داد و گفت: مسابقات ورزشی مرحله استانی به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ر دهه فجر برگزار می شود.

راهیابی تیم فوتبال دانش آموزان شهرستان بویراحمد به مرحله کشوری

معاون پرورشی وتربیت بدنی آموزش وپرورش شهرستان بویراحمد  در بخش دیگری از این گفتگوی خبری گفت: تیم فوتبال دانش آموزان شهرستان بویراحمد در مسابقات استانی که در گچساران برگزار شد مقام اول استانی را کسب کرد  و به مرحله کشوری راه یافت که مرحله کشوری این مسابقات در پنجم بهمن ماه در بندر عباس برگزار می شود.

وی افزود: در مسابقات ورزشی به مناسبت هفته تربیت بدنی تیم فوتسال مربیان تربیت بدنی شهرستان بویراحمد مقام اول استانی را کسب کرد.

موسوی ارشد خاطرنشان کرد:  دوره آموزشی تربیت بدنی برای آموزگاران پایه اول تا سوم ابتدایی با شرکت ۴۵۰ نفر  در شهرستان بویراحمد برگزار شد.

معاون پرورشی وتربیت بدنی آموزش وپرورش شهرستان بویراحمد به موفقیتهای حوزه تربیت بدنی در سال تحصیلی گذشته اشاره کرد وگفت: کسب مقام اول  استانی جشنواره الگوهای برتر تدریس درس تربیت بدنی ،کسب مقام اول  استانی رقابتهای علمی تخصصی معلمان تربیت بدنی ،کسب مقام اول استانی مسابقات ورزشی دانش آموزان در سطح استان بخشی از موفقیتها آموزش وپرورش در حوزه تربیت بدنی است.

کسب رتبه دوم کشوری در مسابقه پرش مهر ریاست جمهوری

موسوی ارشد،  به موفقیتهای آموزش وپرورش شهرستان بویراحمد در مسابقات قرآن نماز وعترت در سال گذشته اشاره کرد وگفت: در سال گذشته ۵۶ دانش آموز برتر استانی در مسابقات قرآن نماز وعترت داشتیم که ۶ نفر در مرحله کشوری رتبه برتر را کسب کردند و در پرسش مهر ریاست جمهوری نیز با ۴۳ برگزیده استانی  و ۶ برگزیده کشوری رتبه اول استانی و مقام دوم کشوری را آموزش وپرورش بویراحمد کسب کرد.

وی گفت: در مسابقات فرهنگی وهنری نیز ۴۱ برگزیده استانی و ۶ برگزیده کشوری داشتیم که مقام اول استانی را بدست آوردیم.

موسوی ارشد افزود: کانون فاطمیه یاسوج در جشنواره کانونهای کشور رتبه چهرم کشوری و مقام اول استانی را نیز کسب کرد.

اجرای طرح سفیران سلامت در بیش از ۸۰ درصد مدارس شهرستان بویراحمد

معاون پرورشی وتربیت بدنی آموزش وپرورش شهرستان بویراحمد از فعالیت ۲۷ مربی بهداشت در مدارس خبر داد و گفت:طرح سفیران سلامت با هدف ارتقا سطح سلامت در بیش از ۸۰ درصد مدارس شهرستان بویراحمد اجرا می شودکه سفیران سلامت دانش آموزی از ۱۶ درصد دانش آموزان انتخاب می شود.

وی از توزیع البسه ، دفترچه معاینات وکارت سفیران سلامت  ویژه دانش آموزان به مربیان بهداشت در مدارس خبرداد وگفت:  طرح ارتقاء سلامت نوجوانی در مدارس دخترانه شبانه روزی ، اجرای برنامه در هفته پیشگیری از ایدز در مدارس متوسطه دوم ، انجام خدمات دندانپزشکی بصورت سیار در ۱۳ آموزشگاه ابتدایی و انجام خدمات دندانپزشکی در پایگاه ثابت دهان ودندان  از دیگر برنامه های حوزه بهداشت مدارس آموزش وپرورش شهرستان بویراحمد است.

اجرای کارگاههای آموزشی ویژه والدین و کارکنان برای پیشگیری از آسیبهای اجتماعی در سطح مدارس 

معاون پرورشی وتربیت بدنی آموزش وپرورش شهرستان بویراحمد به آسیبهای اجتماعی در مدارس اشاره کرد وگفت:  مدارس در معرض خطر و پر خطر شناسایی شده است و در سال تحصیلی جاری از ۱۶۸ مدرس تخصصی آسیبهای اجتماعی برای آگاه سازی و آشنایی بیشتر دانش آموزان استفاده شده است.

موسوی ارشد،  از اجرای طرح مراقبت از خود وِیژه مقطع ابتدایی جهت پیشگیری از آسیبهای اجتماعی در ۱۱۳ آموزشگاه خبر داد وگفت: طرح مهارتهای مقابله ای در ۴۳ آموزشگاه متوسطه اول و طرح مدارس عاری از خطر ویژه مدارس متوسطه دوم در ۳۶ آموزشگاه متوسطه دوم  در شهرستان بویراحمد اجرا می شود.

وی  گفت: کارگاههای آموزش ویژه والدین و کارکنان برای پیشگیری از آسیبهای اجتماعی در سطح مدارس اجرا می شود.

موسوی خاطرنشان کرد:  اجرای طرح خانه و مدرسه نیز در ۱۶ آموزشگاه برای پایه اول ابتدایی  نیز اجرا می شود.

برگزاری نمایشگاه پیشگیری از آسیبهای اجتماعی در ۵۰ آموزشگاه

معاون پرورشی وتربیت بدنی آموزش وپرورش شهرستان بویراحمد از توجه خاص آموزش وپرورش شهرستان بویراحمد به مقوله آسب های اجتماعی در مدارس خبر داد وگفت:برگزاری نمایشگاه پیشگیری از آسیبهای اجتماعی در ۵۰ آموزشگاه ،طرح مشارکت اجتماعی ویژه دانش آموزان پایه هشتم ،طرح توانمند سازی در ۱۶۳ آموزشگاه در همه مقاطع تحصیلی و توزیع کتب پیشگیری از آسیبهای اجتماعی در مدارس را  بخش از برنامه های آموزش پرورش برای کنترل آسیبهای اجتماعی در مدارس عنوان کرد.

موسوی ارشد در پایان اظهار امیدواری کرد : با نظارت بر برنامه های حوزه پرورشی در مدارس و همکاری مدیران ،دانش آموزان و مشارکت اولیاء شاهد  درخشش و موفقتهای بیشتر دانش آموزان شهرستان بویراحمد در عرصه های ملی باشیم .

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست