• تاریخ: 2018/12/03
  • شناسه خبر: 10639

بازدید مدیر آموزش وپرورش شهرستان بویراحمد از هنرستان آیت الله ملک حسینی

آفتاب دنا  : مدیر آموزش وپرورش شهرستان بویراحمد گفت: زمینه را برای توسعه رشته های فنی وحرفه ای در بخش کشاورزی متناسب با نیاز استان فراهم  می کنیم مدیر آموزش وپرورش شهرستان بویراحمد از هنرستان کشاورزی حضرت آیت الله ملک حس ...

آفتاب دنا  : مدیر آموزش وپرورش شهرستان بویراحمد گفت: زمینه را برای توسعه رشته های فنی وحرفه ای در بخش کشاورزی متناسب با نیاز استان فراهم  می کنیم

مدیر آموزش وپرورش شهرستان بویراحمد از هنرستان کشاورزی حضرت آیت الله ملک حسینی (ره) بازدید کرد و ضمن گفتگو با عوامل اجرایی ،معلمان و دانش آموزان از نزدیک در جریان مشکلات ،فعالیتهای آموزشی و تربیتی این هنرستان قرار گرفت.

علی حسن زاده در جمع دانش آموزان هنرستان کشاورزی حضرت آیت الله ملک حسینی (ره) با بیان اینکه سیاست آموزش وپرورش توسعه رشته های فنی وحرفه ای است گفت: امروز طبق سند تحول بنیادین آموزش وپرورش و برنامه ششم توسعه آموزش وپرورش بستر را برای تحصیل دانش آموزان در رشته های مختلف فنی وحرفه ای متناسب با نیاز بازار کار فراهم کرده است.

وی ضمن تقدیر وتشکر از تعامل خوب مرکز تحقیقات کشاورزی ومنابع طبیعی استان با آموزش وپرورش در راه اندازی هنرستان کشاورزی  خطاب به دانش آموزان گفت: قدر لحظه های تحصیل در این هنرستان شبانه روزی را بدانید و خودتان را برای آینده و آبادانی کشور عزیزمان ایران آماده کنید که چرخهای سیاسی اقتصادی اجتماعی و فرهنگی  در آینده به دست شما سپرده خواهد شد.

مدیر آموزش وپرورش شهرستان بویراحمد با تقدیر وتشکر از اساتید ومعلمان هنرستان کشاورزی آیت الله ملک حسینی خاطرنشان کرد: تلاش می کنیم با تعامل و همفکری با مجموعه تحقیقات  آموزش کشاورزی استان مشکل فضای آموزشی این هنرستان را حل نماییم و زمینه را برای توسعه رشته های فنی وحرفه ای در بخش کشاورزی متناسب با نیاز استان فراهم نماییم.

حسن زاده پیشرفتهای سریع تکنولوژی  ،ابداعات واختراعات بشری را محصول تفکر همه رشته ها بالاخص رشته های فنی  و حرفه ای دانست وگفت: با توجه به وضعیت اشتغال وبیکاری در جامعه  آینده از آن رشته های فنی وحرفه ای است و امروز طرح ایران مهارت که هر ایرانی یک مهارت باید داشته باشد در آموزش وپرورش در حال اجراست.

حسن زاده در پایان ضمن پاسخ به سوالات دانش آموزان از بخشهای مختلف این هنرستان نوپا بازدید کرد.

نبود فضای مستقل آموزشی مهمترین مشکل هنرستان کشاورزی آیت الله ملک حسینی 

مدیر هنرستان کشاورزی آیت الله ملک حسینی در این بازدید ضمن تقدیر وتشکر از حضور مدیریت آموزش وپرورش شهرستان بویراحمد و کارشناسان  فنی وحرفه ای به بیان گزارشی از وضعیت آموزشی و مشکلات این هنرستان گزارشی ارائه کرد.

سید ولی موسوی گفت: هنرستان کشاورزی آیت الله ملک حسینی در سال گذشته دردو رشته کشت گیاهان دارویی و پرورش ماهیان سردآبی در سال تحصیلی گذشته راه اندازی شد که در سال جاری نیز در پایه دهم بیشترین جذب را در سطح هنرستانهای استان داشته است.

وی مهمترین مشکل فعلی هنرستان کشاورزی را فضای آموزشی مستقل دانست وگفت: در این محیطی که هنرستان فعالیت می کند دو سازمان نظام مهندسی کشاورزی و بسیج مهندسین کشاورزی به شکل اداری و با ارباب رجوع فراوان نیز در حال فعالیت هستند که مشکلاتی را برای دانش آموزان و عوامل اجرایی بوجود آورده است.

مدیر هنرستان کشاورزی آیت الله ملک حسینی با بیان اینکه از خردادماه سال گذشته تا کنون جلسات متعددی با مسئولان سازمان جهاد کشاورزی استان ،مرکز تحقیقات و آموزش وپرورش انجام گرفته است گفت: متاسفانه علی رغم همه پیگیریها مشکل فضای آموزشی این هنرستان لاینحل باقی مانده که هر لحظه امکان دارد مشکلاتی برای دانش آموزان بوجود بیاید.

موسوی از مدیر آموزش وپرورش شهرستان وکارشناسان اداره کل وشهرستان بویراحمد خواست در این زمینه تا حصول نتیجه پیگیری کنند تا فضایی مستقل از طرف مرکز تحقیقات کشاورزی استان در اختیار هنرستان قرار بگیرد.

 

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست