• تاریخ: 2018/11/28
  • شناسه خبر: 10606

فرمانده سپاه فتح استان کهگیلویه وبویراحمد مطرح کرد: آمادگی کامل مجموعه سپاه برای همکاری با دانشگاه فرهنگیان به مناسبت هفته بسیج رئیس دانشگاه فرهنگیان استان کهگیلویه وبویراحمد با فرمانده سپاه فتح استان کهگیلویه وبویراحمد ...

فرمانده سپاه فتح استان کهگیلویه وبویراحمد مطرح کرد:

آمادگی کامل مجموعه سپاه برای همکاری با دانشگاه فرهنگیان

به مناسبت هفته بسیج رئیس دانشگاه فرهنگیان استان کهگیلویه وبویراحمد با فرمانده سپاه فتح استان کهگیلویه وبویراحمد دیدار کرد.

فرمانده سپاه فتح استان کهگیلویه وبویراحمد در این دیدار که در محل سپاه فتح استان انجام شد گفت: دانشگاه فرهنگیان نقش مهمی در تربیت نیروی انسانی آینده کشور دارد.

سرهنگ حمید خرمدل با اشاره به اینکه مجموعه سپاه آمادگی کامل برای همکاری با دانشگاه فرهنگیان در حل مشکلات و آسیبهای اجتماعی  برای توسعه استان در ابعاد مختلف را دارد گفت: سپاه متعلق به همه اقشار و مردم است

وی مهمترین مشکل امروز استان کهگیلویه وبویراحمد را اشتغال و نبود فرهنگ کار و کارآفرینی عنوان کرد و اظهار داشت: این استان با داشتن مردمی غیور  ،باصفا و مهمان نواز در بسیاری از شاخصها وضعیت خوبی ندارد که باید با کمک روحانیت ،جامعه دانشگاهی و مسئولان برای ارتقاء آنها برنامه ریزی و چاره اندیشی شود.

وی با اشاره به معضل بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی خاطرنشان کرد: امروز بسیاری از جوانان دنبال شغل کارمندی وپشت میز نشینی هستند در صورتیکه با آموزشهای فنی وحرفه ای می توان صاحب شغل و درآمد پایدار شد و به توسعه استان نیز کمک کرد.

 

 

 

فرمانده سپاه فتح استان  کهگیلویه وبویراحمد با اشاره به اینکه مهاجرت نخبگان ، ضعف فرهنگ کار، سیاست زدگی و بی تفاوتی از مهم ترین مشکلات استان می باشد که نیاز به فرهنگ سازی دارد گفت:  استفاده از ظرفیت اساتید و دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان در این زمینه می تواند تاثیر گذار باشد.

وی از آمادگی سپاه فتح استان کهگیلویه وبویراحمد برای استفاده از سالنهای ورزشی سپاه برای دانشجویان دانشگاه فرهنگیان خبرداد وگفت: در زمینه ورزشی وسایر زمینه ها آماده تعامل وهمکاری برای کمک به دانشگاه فرهنگیان هستیم.

 

استقبال رتبه های برتر آزمون سراسری برای تحصیل در دانشگاه فرهنگیان

 

رئیس دانشگاه فرهنگیان استان کهگیلویه وبویراحمد نیز در سخنانی ضمن گرامیداشت هفته بسیج گفت: بسیج الهام گرفته از تفکر والای حضرت امام خمینی (ره) است و همه پیشرفتها وترقیات امروز ایران اسلامی  نشات گرفته از تفکر و روحیه بسیجی است.

دکتر نوروز هاشمی به رسالت دانشگاه فرهنگیان و چگونگی شکل گیری این دانشگاه اشاره کرد وگفت: دانشگاه فرهنگیان دانشگاهی نوپاست که از سال ۱۳۹۰ شکل گرفت و از نظر آموزشی زیر نظر وزارت علوم است و در تعامل با وزارت آموزش وپرورش دانشجو معلمان را جهت حرفه معلمی تربیت می نماید.

وی تربیت معلمانی در طراز نظام مقدس جمهوری اسلامی را از مهمترین وظایف دانشگاه فرهنگیان برای تربیت نسلهای آینده  بر شمرد و تاکید کرد: علی رغم نوپا بودن این دانشگاه و وجود مشکلات زیر ساختی متعدد، توان مجموعه بر آن بوده که دانشجویانی به عنوان معلم تربیت کنیم که بهترین ناقلان فرهنگ به نسل های آینده باشند.

هاشمی: ۷۰۰ دانشجوی پیوسته ۷۰ دانشجوی ناپیوسته  و ۲۰۰ نفر دانشجوی مهارت آموز در دانشگاه فرهنگیان استان در دو پردیس شهید ایزدپناه و کوثر مشغول تحصیل هستند.

رئیس دانشگاه فرهنگیان استان کهگیلویه وبویراحمد از استقبال رتبه های برتر آزمون سراسری برای تحصیل در دانشگاه فرهنگیان خبرداد وگفت: بسیاری از دانشجویان جذب شده در این دانشگاه رتبه های زیر ۱۰۰۰و گاها دو رقمی دارند و این پتانسیل خوبی در حوزه دانشجویی است که آینده روشنی را نیز برای آموزش وپرورش در تربیت نسلی خلاق و پویا به دنبال دارد.

هاشمی با اشاره به فعالیت تشکل بسیج دانشجویی در  هر دو پردیس دانشگاه فرهنگیان استان گفت: فضا وامکانات لازم در اختیار آنها قرار داده ایم  و این تشکل در دانشگاه یکی از بخش های فعال دانشجویی است در سال های اخیر با برگزاری اردوهای جهادی، تعهد و مسئولیت پذیری خود را در زمینه خدمات جهادی به مناطق محروم نشان داده است.

نماینده ولی فقیه در دانشگاه فرهنگیان نیز در این دیدار با اشاره به خدمات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، این سازمان را نه تنها متعلق به آحاد جامعه ایران، بلکه از آن همه مسلمانان جهان معرفی کردند،

حجت الاسلام والمسلمین موسوی نسب یکی از دلایل شکست جنبش های قبل از انقلاب اسلامی را نبود تشکیلات نظامی منسجم و مقتدر عنوان کردند و زیر پرچم ولایت بودن و همگام با ملت را از مهم ترین ویژگی های سپاه پاسداران عنوان کردند.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست