• تاریخ: 2014/05/18
  • شناسه خبر: 1057

پرونده متعرضان به اراضی ملی بویراحمد درحال طی مراحل قانونی است

نسیم دنا:مسئول روابط عمومی منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمدظهر امروز در جمع خبرنگاران استان با اشاره به حجم وسیع جنگل‌ها و مراتع غنی کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: منابع طبیعی استان عزم جدی برای صیانت از این ...

نسیم دنا:مسئول روابط عمومی منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمدظهر امروز در جمع خبرنگاران استان با اشاره به حجم وسیع جنگل‌ها و مراتع غنی کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: منابع طبیعی استان عزم جدی برای صیانت از این نعمت های خدادادی دارد.خبرگزاری فارس: پرونده متعرضان به مراتع بویراحمد در حال رسیدگی است

سعید نظری افزود: بدون شک کسانی هستند که سهوا یا از روی عمد قصد تعرض به مراتع و اراضی ملی را دارند ولی پرسنل خدوم منابع طبیعی همواره در راستای حفاظت از عرصه‌های طبیعی با تمام قوا وارد عمل می‌شوند.

وی با اشاره به برخی تخلفات که در مناطق مورسبز و نقاره‌خانه بویراحمد رخ داد، ابراز داشت: پرونده این متخلفان در حال رسیدگی است و پس از صدور حکم از سوی مراجع قضایی، با متخلفان برخوردهای قانونی به عمل خواهد آمد.

نظری با بیان اینکه ماموران و یگان حفاظت منابع طبیعی در همه حال با هوشیاری در صدد حفاظت از مراتع هستند، خاطرنشان کرد: با توجه به کمبودهایی که در زمینه قرقبان و جنگلبان در برخی مناطق وجود دارد امیدواریم که هم‌استانی‌های ما در همه نقاط استان به عنوان شهروندی وظیفه‌شناس در راستای صیانت از عرصه‌های طبیعی بکوشند و هرگونه تعرض به اراضی ملی و جنگل‌های استان را به منابع طبیعی محل خود گزارش دهند تا در اسرع وقت با متخلفان برخورد شود.

این مسئول با اشاره به گرم شدن هوا در مناطق گرمسیری استان و به دنبال آن خشک شدن علف کوه‌ها و مراتع تصریح کرد: همین موضوع باعث بروز برخی آتش‌سوزی‌ها در این مناطق میشود که امیدواریم همه شهروندان با رعایت اصول ایمنی در جلوگیری از بروز حوادثی این چنینی بکوشند.

  • اهای روستای اسفندان بخش دیشموک - 2015/01/23 در 18:01

    نزدیک به ۱۵هکتار اززمینهای منابع ملی روستای اسفندان معروف به زمین منابع ملی تلخه زار بخش دیشموک که کل آن حدود ۱۵۰هکتاراست جلو دیدگان مامورین منابع طبیعی بخش و شهرستان و استان توسط افراد سودجو سال زراعی گذشته تخریب گردید وعلیرغم گزارشهای مکررمردم و وعده های مسوولین مربوطه خبری از برخورد واعمال قانون وجودندارد مسولینی ادعای شیعه علی (ع) را درسر دارید رسیدگی نمائید مردم وظیفه خود مبنی بر اطلاع رسانی انجام داده اند اما کدام گوش شنوا لطف کنید ضمن رسیدگی فوری با منخلفین برخوردد گردد ونگذارید باطول دادان موضوع در مسیرهای غیر ضرری تخلفات فراموش شود . کارشناسان منابع طبیعی دهدشت اعلام کردند ۱۵هکتار تخریب شده جزء منابع ملی بوده اما……………………….
    جمع کثیری از مردم روستای اسفندان

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست