• تاریخ: 2014/05/12
  • شناسه خبر: 1018

دبیر همایش گردشگری استانهای قلب کشور:

کهگیلویه و بویراحمد موقعیت ممتازی برای رشد گردشگری طبیعی دارد

دبیر همایش گردشگری استانهای قلب کشوردر نشست صمیمی با خبرنگاران گفت: کهگیلویه و بویراحمد موقعیت ممتازی برای رشد گردشگری طبیعی دارد که این نیازمند مهیا کردن زیر ساختها در این بخش است. ...

 

 دبیر همایش گردشگری استانهای قلب کشوردر نشست  صمیمی با خبرنگاران گفت: توسعه صنعت گردشگری بدون توجه به درآمد زایی نتیجه بخش نیست.امین منوچهری افزود: تاکنون گردشگری در این استان منجر به درآمدزایی مطلوب نشده است.

وی بیان کرد: کهگیلویه و بویراحمد موقعیت ممتازی برای رشد گردشگری طبیعی دارد که این نیازمند مهیا کردن زیر ساختها در این بخش است.

IMG14232064منوچهری اظهار داشت: رشته کوه دنا با هشت قله بالای چهار هزارمتر و جاذبه های طبیعی فراوان، چشمه سارها، جنگل ها، رودخانه ها و … شرایط بسیار ویژه ای برای اکوتوریسم ایجاد کرده است.

وی یکی از اهداف برگزاری همایش گردشگری استانهای قلب کشور را معرفی این قابلیتها در جهت جلب سرمایه گذار عنوان کرد و بیان داشت: در این راستا هلدینگهای سرمایه گذاری برای حضور در این همایش دعوت شده اند.

دبیر همایش گردشگری استانهای قلب کشور همچنین به برنامه های این همایش اشاره کرد و گفت: برگزاری جلسه هیئت رئیسه اتاق ایران، جلسه شورای هیئت نمایندگان اتاق ایران، نشست هیئت نمایندگان اتاق یاسوج با هیئت رئیسه اتاق ایران و نشست کارگروه گردشگری استان های منطقه ۴ کشور، کارگروههای تخصصی گردشگری، بازدید از مناطق گردشگری و جاذبه های طبیعی استان از جمله برنامه های این همایش است.

منوچهری بیان کرد: همایش بزرگ فرصت‌های سرمایه گذاری در بخش گردشگری استان‌های قلب کشور در تاریخ ۳۱ اردیبهشت و یک خرداد ماه سال جاری برگزار می شود.

وی گفت: این همایش با حضور پنج استان کهگیلویه و بویراحمد، اصفهان، فارس، چهارمحال بختیاری و یزد به میزبانی شهر یاسوج برگزار خواهد شد.

منوچهری، اعتلای صنعت گردشگری در استان با فعال کردن بخش خصوصی و بهره برداری از تجربیات استان های همجوار در زمینه گردشگری و جذب گردشگر سالانه را از جمله مهمترین اهداف برگزاری این همایش عنوان کرد.

محصولات این استان با نام دیگر استانها صادر می شوند

مشاور اقتصادی استاندار گفت: سرمایه گذار در جایی سرمایه گذاری می کند که زیر ساختها مهیا باشد و این استان نیازمند پروژه هایی است که نیازهای آینده استان را مرتفع کند.

وی بر لزوم ارائه مشوق هایی به سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در این استان تاکید کرد و افزود: باید کهگیلویه و بویراحمد شرایطی را مهیا کند که در رقابت با سایر استانها در جذب سرمایه گذار موفق باشد.

منوچهری به ظرفیتهای استان در بخش های گیاهان دارویی، کشاورزی و صنایع دستی اشاره کرد و گفت: بسیاری از محصولات این استان با نام دیگر استانها صادر می شوند.

وی ضعف در بازاریابی را یکی از دلایل این مسئله عنوان کرد و اظهار داشت: تا نتوانیم برای محصولات تولیدی استان بازاری پیدا کنیم، شاهد صادرات تولیدات استان با نام دیگر استانها خواهیم بود.

 

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست