• تاریخ: 2018/08/15
  • شناسه خبر: 10034

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه فرهنگیان کشورخبر داد:

افزایش ۴برابری دانشجو در دانشگاه فرهنگیان / بررسی فضای فیزیکی دانشگاه فرهنگیان کهگیلویه وبویراحمد در دیدار با استاندار

علی خاکی گفت: دیداری با استاندار این استان و مدیرکل آموزش و پرورش در جهت ساماندهی فضای فیزیکی دانشگاه داشتم که تصمیم‌گیری برای پذیرش دانشجو و تقویت مجموعه مستلزم فعالیت این دانشگاه در استان خواهد بود‌. ...

IMG-20180815-WA0006آفتاب دنا : معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه فرهنگیان کشورگفت: پذیرش دانشجو از طریق کنکور سراسری در سال جاری ۴ برابر افزایش داشته که این افزایش دانشجو متاثر از حضور و بازدید مقام معظم رهبری از دانشگاه فرهنگیان در اردیبهشت سال جاری است و ایشان تاکید داشتند که دانشگاه فرهنگیان مرکز ثقل آموزش و پرورش است.

به گزارش پایگاه خبری آفتاب دنا ، علی خاکی در خصوص اهداف سفر به استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: سفر به استان‌های مختلف در دستور کار قرار دارد و چون اخیرا در این استان زلزله‌ای حادث شده و خساراتی به ساختمان‌های دانشگاه فرهنگیان وارد شد لذا در این استان حضور پیدا کردیم.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه فرهنگیان کشور بیان کرد: در همین خصوص دیداری با استاندار این استان و مدیرکل آموزش و پرورش در جهت ساماندهی فضای فیزیکی دانشگاه داشتم که تصمیم‌گیری برای پذیرش دانشجو و تقویت مجموعه مستلزم فعالیت این دانشگاه در استان خواهد بود‌.

وی بیان کرد: شرایط ویژه‌ای را در این استان شاهد هستیم و نمی‌دانیم ساختمان‌های دانشگاه آماده به خدمت هستند یا جابه‌جایی انجام دهیم چرا که تخصیص اعتبار مشکل‌زا شده است.

این مسوول تصریح کرد: برای سال تحصیلی جدید موضوع مهم پذیرش ۴۲ هزار دانشجو در دانشگاه فرهنگیان است  که ۲۵ هزار و ۲۰۰ نفر از طریق کنکور سراسری و ۱۷ هزار نفر مهارت آموزی که از طریق آموزش استخدامی آموزش و پرورش جذب شدند سال تحصیلی را در این دانشگاه مشغول به تحصیل می‌شوند.

استقبال دانشجویان با رتبه برتر، تک رقمی و دو رقمی در دانشگاه فرهنگیان

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه فرهنگیان کشور بیان کرد: خوشبختانه اقبال دانشگاه فرهنگیان در پذیرش دانشجویان با رتبه برتر، تک رقمی و دو رقمی خوب بوده و دانشجویان برای امر خطیر معلمی این دانشگاه را انتخاب می‌کنند.

خاکی با بیان اینکه این دانشگاه از دانشگاه‌های استراتژیک کشور است ، افزود: پذیرش دانشجو از طریق کنکور سراسری در سال جاری ۴ برابر افزایش داشته که این افزایش دانشجو متاثر از حضور و بازدید مقام معظم رهبری از دانشگاه فرهنگیان در اردیبهشت سال جاری است و ایشان تاکید داشتند که دانشگاه فرهنگیان مرکز ثقل آموزش و پرورش است.

وی عنوان کرد: همه دستگاه‌های تعلیم و تربیت کشور، نمایندگان مجلس و دولت موظف شدند به دانشگاه کمک کنند تا رسالت خود که تربیت معلمان است را انجام دهد.

این مسوول با اشاره به اینکه پذیرش در رشته‌های مختلف دانشگاه فرهنگیان بر اساس نیاز آموزش و پرورش در تعداد معلمان مورد نیاز و بازنشسته است، گفت: دانشگاه فرهنگیان با یک برنامه ۴ ساله بنا داریم عمده معلمان مورد نیاز آموزش و‌پرورش را تربیت کنیم که طی این سال ۳۵۰ هزار معلم مورد نیاز، در دانشگاه تربیت می‌شوند.

خاکی عنوان کرد: آموزش و پرورش تا ۸ سال آینده نیاز به تربیت معلم دارد که طی این ۸ سال ۶۵۰ تا ۶۶۰ هزار معلم در دانشگاه فرهنگیان تربیت می‌شود‌.

معاون دانشگاه فرهنگیان بیان کرد: در صورتی که بتوانیم سالانه ۵۰ تا ۱۰۰ هزار معلم در دانشگاه فرهنگیان تربیت کنیم تا ۸ سال آینده نیاز آموزش و پرورش در نیروی مورد نیاز برآورده می‌شود.

IMG-20180815-WA0007

IMG-20180815-WA0019

IMG-20180815-WA0016

IMG-20180815-WA0013

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست